POLECAMY
Tancerze z Podlasia zostali Mistrzami Świata Federacji Tańca Artystycznego WADF. Zawody odbyły się w Libercu w Czechach.
W imprezie wzięło udział ponad 4000 tancerzy z całego świata. W kategorii formacji standardowych Polacy byli najlepsi. Choreografię do utworów francuskiego wokalisty Guy Marchanda przygotowali Gracjan Konstantynowicz i Justyna Cichosz. Występ białostockich tancerzy został nagrodzony owacją na stojąco. Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie, a drużyna już podróżowała na kolejne mistrzostwa, tym razem Federacji Tańca Sportowego WDSF. Odbyły się one w Brunszwiku w Niemczech. Do 12-zespołowego półfinału zespół z Białegostoku awansował na 6. miejscu. Po półfinale Formacja Kadryl nie utrzymała swojej pozycji i nie awansowała do ścisłej szóstki kończąc zawody na 10. miejscu. To jednak również duży sukces podlaskiego tańca.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji