Fortuna I Liga. Wigry znów bez punktów

2019.03.30 17:04
Suwalskie Wigry po 26. kolejce Fortuna I Ligi nie wygrzebią się ze strefy spadkowej. Wszystko dlatego, że Biało-Niebiescy przegrali domowy pojedynek ze Stalą Mielec.
Fortuna I Liga. Wigry znów bez punktów
Fot: Wigry Suwałki

Toczony przed własną publicznością mecz ze Stalą Mielec nie zakończył się po myśli podopiecznych Ariela Jakubowskiego. Wigry w rywalizacji ze znajdującym się w czołówce stawki zespołem gości zagrały zbyt asekuracyjnie, by myśleć o jakichkolwiek punktach.

Słaba w wykonaniu gospodarzy była zwłaszcza pierwsza część spotkania, w której to Biało-Niebiescy potrafili wprawdzie utrzymywać się przy piłce, ale wszystkie ataki suwalczan kończyły się na 30. metrze od bramki Kiełpina. Choć Stal także nie prezentowała się wybornie, to jednak błysk Bartosza Nowaka sprawił, że ekipie z Mielca gola zdobyć się udało. 25-letni pomocnik przyjezdnych popisał się bowiem kapitalnym uderzenim z dystansu, przy którym wypożyczony z Jagiellonii Białystok Damian Węglarz nie miał żadnych szans. Niedługo później ten sam zawodnik trafił jeszcze w słupek.

Po zmianie stron gospodarze grali już nieco lepiej, ale nie na tyle, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Stali, dlatego wszystkie punkty powędrowały na konto gości. To z kolei oznacza, że Wigry, po 26. serii zmagań, pozostaną na lokacie numer 16, która w tabeli - podobnie jak miejsca 17 i 18 - zaznaczona jest kolorem czerwonym.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:1 (0:1)
Bramka: Bartosz Nowak 23

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski, Łukasz Sosnowski, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Wiktor Biedrzycki (46' Filip Karbowy), Joel Huertas, Piotr Kwaśniewski, Dawid Polkowski (78' Sebastian Bergier) - Daniel Smuga (46' Kamil Sabiłło)

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Jonathan de Amo (58' Rafał Grodzicki), Martin Dobrotka, Leandro - Łukasz Janoszka, Josip Soljić, Łukasz Wroński (64' Maciej Urbańczyk), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz - Andreja Prokić (85' Peter Dungel)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1722 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39