Forum Mniejszości Podlasia do wyborów idzie z hasłem:"Białystok naszym wspólnym domem"

2024.04.03 07:42
Do urn pójdziemy już za kilka dni. Kampania wyborcza znajduje się niemal na finiszu. Wiedzą to również wszyscy kandydaci, którzy wykorzystują ostatnie chwile, żeby się zaprezentować.
Forum Mniejszości Podlasia do wyborów idzie z hasłem:"Białystok naszym wspólnym domem"
Fot: Agata Rosińska
Kandydaci z Forum Mniejszości Podlasia również startują w wyborach samorządowych

We wtorek (2 kwietnia) w Młodzieżowym Centrum Kultury Prawosławnej zaprezentowali się kandydaci Forum Mniejszości Podlasia. Przedstawili swoje propozycje zmian dla miasta i regionu. W tych wyborach startują z listy Koalicji Obywatelskiej.

Lider organizacji Jarosław Werdoni przypomniał, że członkowie Forum Mniejszości Podlasia do wyborów idą z hasłem: "Białystok naszym wspólnym domem".

- Nasi kandydaci stanowią drużynę doświadczonych i kompetentnych osób, które wzajemnie tymi kompetencjami się wymieniają - zapewniał Werdoni podczas spotkania. Swoje poparcie dla kandydatów wyraził także obecny na spotkaniu Oleg Łatyszonek, działacz środowisk białoruskich.

Cztery razy miasto

Kandydaci na radnych są zdania, że to właśnie Białystok jako miasto potrzebuje konkretnych działań. I wymienili obszary, którymi należy się zająć. Ich postulaty można zawrzeć w czterech kategoriach:

- szybciej rozwijające się miasto: nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, zwiększenie atrakcyjności turystycznej, usprawnienie komunikacji miejskiej.

- Zdrowe miasto: więcej zieleni, obiektów sportowo rekreacyjnych dla mieszkańców.

- Wielopokoleniowe miasto: aktywizacja społeczna młodzieży, wsparcie młodych rodzin, zwiększenie dostępności żłobków i przedszkoli, aktywizacja seniorów.

- Wielokulturowe miasto: wspieranie działań w celu zachowania i promowania różnorodności religijnej oraz dziedzictwa, kultury i edukacji mniejszości narodowych.

Są także kandydaci do sejmiku i rady powiatu

Oprócz kandydatów do rady miasta, z ramienia organizacji startują również kandydaci do sejmiku oraz rady powiatu. O stanowisko w sejmiku ubiega się Marek Masalski. Kandydat wielokrotnie zapewniał, że pomoc drugiemu człowiekowi jest dla niego szczególnie istotna.

- Chciałbym zająć się sprawami społecznymi, które są mi najbliższe - podkreślał podczas spotkania Masalski.

Forum Mniejszości Podlasia wystawiło również swojego kandydata do rady powiatu. Jest nim Łukasz Birycki. Temu kandydatowi zależy na poprawie jakości dróg powiatowych w regionie.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1150 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39