Fotografujesz Podlasie? Zgłoś swoje prace do konkursu im. Wiktora Wołkowa

2022.06.11 12:35
Podlasie jest z pewnością jednym z bardziej urokliwych regionów w Polsce. Rozpościerają się tu nizinne krajobrazy, pełne lasów, dziewiczej jeszcze przyrody. Jeśli lubisz fotografować nasze województwo - zgłoś się do konkursu "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa".
Fotografujesz Podlasie? Zgłoś swoje prace do konkursu im. Wiktora Wołkowa
Fot: Urszula Lasota
Praca nagrodzona w 2021 r.

Organizatorem konkursu fotograficznego jest Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Muzeum zachęca do zgłaszania fotografii autorów i autorek z całej Polski. W konkursie mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jedynym kryterium jest to, aby na zdjęciach ukazane było Podlasie.

Wiktor Wołkow, który jest patronem konkursu, był fotografem rozmiłowanym w naszym regionie. Urodził się w Białymstoku, zmarł w Supraślu. Specjalizował się w fotografii pejzażu, przyrody północno-wschodniej Polski. Wołkow to autor około stu wystaw indywidualnych i kilkunastu albumów, laureat ponad 100 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych.

W konkursie będą brane pod uwagę fotografie Podlasia z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości.

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów województwa podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać do 16 października.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39