POLECAMY
Na trzy miesiące trafił do aresztu 41-letni funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, podejrzany o przerzut ludzi przez polsko-białoruską granicę.
Markowi S. zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy i ułatwianiu pobytu imigrantom na terenie Polski. Funkcjonariusz w 2008 r. miał uczestniczyć w przerzucie przez granicę około 100 osób. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Do tej pory podejrzanych jest kilkanaście osób. 41-letni pogranicznik pracował w placówce w Sejnach na polsko-litewskim odcinku granicy. W straży jest od 10 lat. Funkcjonariusz zostanie zawieszony w czynnościach służbowych - podaje PAP.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Biznes 2026.06.15 17:10
Kultura i Rozrywka 2026.06.15 15:40
Sport 2026.06.15 15:10
Sport 2026.06.15 14:20
Nauka 2026.06.15 14:00
Rodzina 2026.06.15 13:30
Aktualności 2026.06.15 12:38
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji