Futbol amerykański. Bezapelacyjne zwycięstwo Lowlanders

2014.06.16 00:00
W rozegranym meczu jedenastej kolejki PLFA I Lowlanders Białystok na własnym boisku pokonali bezapelacyjnie Wilki Łódzkie 45:0
Fot: M. Kardasz

Lowlanders nie dali żadnych szans rywalom narzucając swój styl gry od początku spotkania. Losy meczu zostały już rozstrzygnięte w pierwszej połowie, a duży udział miał w tym Damian Kołpak. Najpierw sam wbiegł z piłką w pole punktowe rywali, później precyzyjnym podaniem obsłużył wszechstronnego Tomasza Zubryckiego. Ci sami zawodnicy podwyższyli prowadzenie do 22:0, a na sam koniec Wilki dobił Michał Maksimowicz zdobywając kolejne punkty.

W drugiej połowie białostoczanie kontrolowali przebieg meczu, powiększając swoją przewagę i wygrywając ostatecznie cały mecz 45:0.

Kolejny mecz Lowlanders rozegrają 28 czerwca (sobota), gdy na własnym boisku podejmą Tytanów Lublin.

Lowlanders Białystok - Wilki Łódzkie 45:0 (15:0, 14:0, 16:0, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Damiana Kołpaka po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
15:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 12-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Żukowski)

II kwarta
22:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 5-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
29:0 przyłożenie Michała Maksimowicza po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

III kwarta
31:0 dwa punkty (safety) dla Lowlanders po powaleniu rozgrywającego Wilków z piłką w jego polu punktowym
38:0 przyłożenie Radosława Bielawskiego po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
45:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 60-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)