Futbol amerykański. Lowlanders minimalnie gorsi w finale [ZDJĘCIA]

2014.08.10 00:00
Drużyna Lowlanders Białystok przegrała w finale PLFA I z zespołem Husarii Szczecin 26:27. Tym samym białostoczanom nie udał się rewanż za poprzedni rok, w którym Husaria również wygrała jednym punktem 20:19.
Fot: M. Kardasz

W sobotnim wieczór wieńczący bieżący sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I doszło do wielkiego rewanżu za zeszłoroczny finał rozgrywek. Drugi rok z rzędu w Białymstoku stanęli naprzeciw siebie miejscowi Lowlanders oraz Husaria Szczecin. Oba zespoły wygrywając półfinałowe pojedynki zapewniły sobie udział w przyszłorocznej edycji Topligi.

Emocji nie brakowało przez całe spotkanie. Mocno zmotywowani goście lepiej zaczęli to widowisko wygrywając pierwszą kwartę 13:0. Podrażnieni zawodnicy z Białegostoku szybko się otrząsnęli i w drugiej kwarcie prowadzili 14:13. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kiedy to Husaria oszukała obrońców gospodarzy i wyszła na prowadzenie 27:20. Lowlanders zdobyli jeszcze 6 oczek, ale na kolejne punkty było już za późno i stało się faktem, że finał należy do graczy ze Szczecina.

Podlasianie już trzeci rok z rzędu przegrali w finale tylko jednym punktem. W 2012 roku ulegli Warsaw Spartans 6:7.

Husaria z kolei ustanowiła rekord PLFA wygrywając, aż 19 spotkań z rzędu. Drużyna ze Szczecina rok temu nie zdecydowała się zagrać w Toplidze, ale w tym roku spróbują podjąć wyzwanie i zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Lowlanders Białystok - Husaria Szczecin 26:27 (0:13, 14:0, 0:0, 12:14)