Galeria Jurowiecka zgodnie z planem. Połowa lokali ma już najemców

2012.11.08 00:00
Inwestor zapewnia, że prace przy budowie galerii handlowej na Placu Inwalidów przebiegają zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem. Wiadomo też, że połowa powierzchni handlowej ma już najemców.
Galeria Jurowiecka zgodnie z planem. Połowa lokali ma już najemców
Fot: ESD
Plac budowy Galerii Jurowickiej

Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus - inwestor i wykonawca Galerii Jurowieckiej - 30 października zakończyły się prace związane z wykonaniem ścian szczelinowych, które są zewnętrznymi ścianami konstrukcyjnymi budynku. Wybudowano też kanał deszczowy odwadniający ul. Jurowiecką oraz przyległe ulice i działki budowlane. oraz wykonano nową magistralę wodną oraz przebudowano sieć energetyczną, wodną, teletechniczną i światłowody. Teraz trwają prace ziemne na głębokości ok. 12 m, gdzie posadowiona będzie posadzka garażu.

- Planowane rozpoczęcie typowych prac budowlanych związanych z posadowieniem płyty dennej nastąpi na początku grudnia – zapowiedział inwestor.
Wówczas na budowie pojawi się pierwszy żuraw wieżowy, a w kolejnych tygodniach następne. Docelowo inwestycja obsługiwana będzie przez 6 żurawi wieżowych z frontem pracy dla około 200 pracowników zatrudnionych przy wznoszeniu stanu surowego Galerii Jurowieckiej.

- Planowany termin realizacji stanu surowego inwestycji przewidywany jest na 12 miesięcy z uwzględnieniem ciągłej pracy ekip budowlanych w okresie zimowym w temperaturze do -10 C – ma nadzieję właściciel firmy.

Po zrealizowaniu stanu surowego rozpoczną się prace związane z instalacjami wewnętrznymi, przyłączami do mediów oraz wykonaniem elewacji zewnętrznej i wykończeniem wnętrz. Według planów, zakończenie prac i oddanie od użytku nastąpi w pierwszym półroczu 2014 r.

Galeria Jurowiecka będzie miała 2 kondygnacje podziemne oraz 3 nadziemne. Na kondygnacji -2 projektowany jest parking z 450 miejscami, na -1 - markowe sklepy odzieżowe, parter zajmą sklepy branży kosmetycznej i spożywczej a 1. piętro - odzieżowe oraz AGD i RTV. 2. piętro przeznaczone jest na rozrywkę i rekreację z wielosalowym kinem Helios. Na tej kondygnacji powstanie też 6 punktów gastronomicznych typu fast food, restauracja oraz kawiarnia. Dedykowane jest też miejsce na inne formy rozrywki i spędzenia czasu w tym również dla najmłodszych.

- Galeria Jurowiecka cieszy się wśród najemców ogromnym zainteresowaniem. Potwierdzone są lokalizacje oraz warunki najmu dla kluczowych najemców, co stanowi ponad 50% powierzchni najmu – poinformował właściciel. - Ze względu na poufny charakter negocjacji nie możemy w chwili obecnej podać opinii publicznej konkretnych nazw i marek - zapowiedział.

Przy galerii powstanie również hotel. 42-metrowy budynek z 13 kondygnacjami zamknie oś al. Piłsudskiego od strony kościoła św. Rocha. 18 października podpisano umowę franczyzy z międzynarodową siecią hotelową „Orbis” na prowadzenie hotelu pod szyldem „Ibis Styles”.
- Trzygwiazdkowy hotel zostanie otwarty i włączony do Grupy Orbis na przełomie 2014 i 2015 roku i będzie dysponował 130 nowocześnie urządzonymi pokojami. Ibis Styles w Białymstoku będzie miał biznesowo-turystyczny profil – poinformował Strus.

Na parterze będzie zlokalizowana recepcja wraz z barem, na 1. piętrze restauracja z salami konferencyjnymi, a na 2. - sale konferencyjne. Hotel posiada własny wydzielony parking w garażu podziemnym z własnym wjazdem.

W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa ul. Jurowieckiej oraz budowa nowej kładki spacerowej nad rzeką Białą, zlokalizowanej na wysokości głównego punktu przesiadkowego komunikacji publicznej przy al. Piłsudskiego. Zaprojektowano bezpośredni dostęp do galerii zadaszonymi zewnętrznymi schodami ruchomymi oraz zewnętrzną windą osobową wprost z chodnika przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Jurowieckiej. Dostęp klientów pieszych do galerii będzie ułatwiony również dzięki podziemnym, bezkolizyjnym przejściom podziemnym pod skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i Sienkiewicza, które są elementem przebudowy całego węzła.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus obecnie realizuje Galerię S w Siedlcach i Galerię Jurowiecką w Białymstoku oraz kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39