Gdzie kupimy najtańsze owoce i warzywa? Porównujemy ceny [ZDJĘCIA]

2023.09.05 12:32
Porównaliśmy ceny warzyw na targowisku i w popularnym dyskoncie z owadem w logo. Gdzie opłaca się robić zakupy?
Gdzie kupimy najtańsze owoce i warzywa? Porównujemy ceny [ZDJĘCIA]
Fot: Kamil Pietraszko

Targowisko Miejskie, znajdujące się przy ul. Kawaleryjskiej to największy kompleks handlowy na terenie północno-wschodniej części Polski. W 500 punktach sprzedażowych można znaleźć najróżniejsze artykuły, jednak za najcenniejsze uchodzą świeże, sezonowe owoce i warzywa.

Targ przeszedł ostatnio cały cykl renowacji, podczas których między innymi wyrównano i dodatkowo utwardzono podłoże oraz ułożono kostkę brukową.

Jakie produkty i w jakich cenach znajdziemy na Targowisku Miejskim?

Wśród licznych skarbów, jakie znajdziemy na targowisku znajdują się świeże, lokalne warzywa i owoce w atrakcyjnych cenach. Za kilogram cebuli zapłacimy na targowisku 5 zł. Dla porównania, w jednym z najpopularniejszych supermarketów w Białymstoku zapłacimy za nią prawie 8 zł. Różnicę widać też w cenie papryki (supermarket 9,99 zł, targowisko 8 zł).

Podobnie prezentuje się cennik jeśli chodzi o pietruszkę i pomidory. Różnica w cenie tych warzyw to złotówka mniej na targowisku. Co zaskakujące, po marchew jednak lepiej udać się do supermarketu, gdzie zapłacimy za nią 2,99 zł/kg. Na targowisku jej cena to około 5 zł.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

931 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39