GlobalFizjo, Terapia Manualna Bartosz Kruszewski

ul. Warszawska 39 lok. 3
15-062 Białystok

tel. 509 352 669
Czynne: PN - PT: 10.00 - 20.00, SOB: 10.00 - 15.00
Karty płatnicze: tak
Ilość wyświetleń: 26553

GlobalFizjo oferuje Państwu fachową i skuteczną terapię na wysokim poziomie zarówno dla sportowców, jak i ludzi prowadzących siedzący tryb życia. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do pacjenta.

Celem prowadzonej terapii jest przywrócenie utraconej funkcji, której strata uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym (praca, treningi, zakupy...).

Terapeuci:

Mgr Bartosz Kruszewski:

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia.

Pracował w Akademickim Związku Sportowym Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Wilkasach, gdzie zdobywał doświadczenie w pracy ze sportowcami (lekkoatletyka, taekwondoo, tenis, piłka nożna). Wolontariusz w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, wyjazdy na obozy Aktywnej Rehabilitacji w roli kadry dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Pracował w Fundacji Impuls oraz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

W GlobalFizjo pracujemy metodami:

PNF - jest koncepcją posiadającą własną filozofię i zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja.

Metoda Briana Mulligana - kompleksowa i funkcjonalna metoda manualna połączona z ruchem, leczenie schorzeń w obrębie narządu ruchu: stawy obwodowe, kręgosłup - odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy, stawy krzyżowo - biodrowe, ostry zespół bólowy szyi, bóle i zawroty głowy, ograniczenia ruchomości spowodowane zabiegami operacyjnymi, długim unieruchomieniem.

Metoda dr. Ackermanna - osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa i stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, charakteryzuje się szybką i celowaną diagnostyką, precyzyjne i dokładne postępowanie terapeutyczne nakierowane na schorzenie pacjenta.

Taping medyczny - plastrowanie stosowane w celu regeneracji, leczenia, odciążenia i  wspomagające pracę mięśni i stawów (np. przed zawodami sportowymi). Działanie polega na: poprawie ukrwienia oraz zwiększeniu przepływu limfy, normalizacji napięcia mięśniowego, poprawie prawidłowego funkcjonowania stawów, przyśpieszenie procesu regeneracji tkanek. Plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju, sposobu i miejsca aplikacji, ma różne oddziaływanie.

INDIBA® Activ CT8 - opatentowana, całkowicie bezpieczna i klinicznie sprawdzona technologia regeneracji tkanek. To jedyna na świecie technologia wykorzystująca System Proionic®. Skuteczność Systemu została doceniona przez ponad 200 największych federacji i klubów sportowych (Barcelona, Chelsea, FC Liverpool, Bayern Monachium, Real Madryt, Juventus…). W profesjonalnym sporcie szybkość i skuteczność terapii ma największe znaczenie. System Proionic® powoduje zwiększenie proliferacji komórek, stymuluje komórkową wewnętrzną i zewnętrzna wymianę jonową przywracając naturalny potencjał elektryczny błony komórkowej. Zwiększa jej przenikalność powodując jednocześnie odpowiednio długi ruch boczny jonów, dzięki czemu komórka jest w stanie wydalić toksyny i produkty przemiany materii, pobrać bardzo dużą ilość tlenu co między innymi wpływa na przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Utrzymanie prawidłowej biologii komórki, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia przez pacjenta.

Terapia ESWT (ang. Electromagnetic Shock Wave Therapy) - pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi to jeden z rodzajów leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Fala generuje wysokie ciśnienie, przenika na głębokość parunastu cm wgłąb ciała. W aparacie Rosetta ESWT fala powstaje przy wykorzystaniu metody elektromagnetycznej i jest transmitowana do obszaru bólowego, gdzie skupia się we wtórnym ognisku. W ten sposób fala trafia precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując w sąsiadujące tkanki.

Masaż funkcyjny - Wykonywany jest celem przywrócenia mobilności i elastyczności mięśni oraz wpływa na sprężystość ścięgien. Stanowi połączenie masażu tkanek z ruchami w stawie. Polega na wykonaniu ucisku na wybraną część mięśnia i wykonaniu ruchu, za który ten mięsień odpowiada.

Masaż poprzeczny - Punktowe rozcieranie w poprzek przebiegu włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśca mięśnia więzadła itp. Efektywna technika masażu punktowego stosowana w celu złagodzenia dolegliwości bólowych miejscowych. Wykonuje się przez zwiększanie i zmniejszanie nacisku punktowego na leczone tkanki bez poślizgu na skórze pacjenta.

REHABILITACJA

- zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych,- bóle mięśniowe,- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,- dyskopatia,- rwa kulszowa,- zespoły bólowe barku,- łokieć tenisisty,- łokieć golfisty,- zespół cieśni nadgarstka,- stany po urazach / skręceniach / zwichnięciach,- bóle głowy, migreny,- usprawnianie po zabiegach operacyjnych: artroskopia, endoprotezoplastyka stawu biodrowego, kolanowego, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego stawu kolanowego,- urazy sportowe i wiele innych schorzeń.

Istnieje możliwość zakupu Voucherów prezentowych

Facebook: https://web.facebook.com/GlobalFizjo

Zapraszamy!

GlobalFizjo, Terapia Manualna Bartosz Kruszewski
GlobalFizjo, Terapia Manualna Bartosz Kruszewski
GlobalFizjo, Terapia Manualna Bartosz Kruszewski
GlobalFizjo, Terapia Manualna Bartosz Kruszewski
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39