Golec uOrkiestra zagra charytatywny koncert w Białymstoku. Można kupować bilety

2018.11.25 08:29
Ruszyła już sprzedaż biletów na koncert charytatywny dla Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego. Na scenie zagości Golec uOrkiestra.
Golec uOrkiestra zagra charytatywny koncert w Białymstoku. Można kupować bilety

W Białymstoku zagra Golec uOrkiestra

W Operze i Filharmonii Podlaskiej wystąpi zespół Golec uOrkiestra. Podczas koncertu charytatywnego zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Już ruszyła sprzedaż biletów, a dochód z nich zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym niedawno powstałego Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie "Obok Nas", które opiekuje się placówką.

- Naszym głównym celem jest wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych w domowym hospicjum. Chcemy dać im możliwość chorowania i odchodzenia w miejscu najbardziej przyjaznym, jakim jest rodzinny dom wypełniony bezgraniczną miłością rodziców. Z wieloletniego doświadczenia wiem, że gdy w rodzinie pojawia się chore dziecko wszystko wywraca się do góry nogami, pojawia się bezradność i dlatego takie miejsca jak domowe hospicjum są w takich sytuacjach niezastąpione – mówi  Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia "Obok nas". - Zapraszam wszystkich na niesamowity koncert popularnych, polskich górali, bo między innymi w ten sposób można wesprzeć nasze stowarzyszenie i naszych dzielnych podopiecznych.

Stowarzyszanie "Obok Nas" otacza nie tylko podopiecznych hospicjum, ale też seniorów oraz małych pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz Kliniki Onkologii i Hematologii. Opiekuje się również rodzinami, które spodziewają się nieuleczalnie chorego dziecka w ramach opieki perinatalnej. Koncert, podczas którego wystąpią Bracia Golcowie to okazja do zebrania funduszy, dzięki którym to wsparcie będzie możliwe.

Ruszyła sprzedaż biletów

Ruszyła już sprzedaż biletów na koncert, organizatorzy liczą na duże zainteresowanie. Szczególnie, że zespół jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju. Dwaj bracia – Łukasz i Paweł Golcowie na polskiej scenie goszczą już prawie 20 lat. Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów – Janusz Stokłosa nazwał ich "beskidzkimi góralami XXI wieku". Golec uOrkiestra w dość oryginalny sposób połączyła elementy górskiego folku z cechami muzyki pop, jazzu czy rock'n'rolla. Najbardziej znane utwory, które wykonują to "Crazy is my life", "Ściernisko", "Pędzące konie" czy "Kto się ceni".

Podczas charytatywnego koncertu grupa nie zaprezentuje jednak swoich największych hitów. Zespół wykona bowiem kolędy i pastorałki, które podtrzymają klimat świąt Bożego Narodzenia. Golec uOrkiestra wykona bowiem takie pieśni jak "Cicha noc", "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Mizerna cicha", "O gwiazdo betlejemska" i wiele innych. Pojawią się również typowo góralskie kolędy np. "Gore gwiazda" oraz "Oj maluśki".

Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia, sprzedaż biletów już ruszyła. Można je kupić w cenie od 90 do 140 zł w kasie biletowej Opery oraz na stronie bilety24.pl

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39