Google będzie fotografować Białystok

2011.08.10 00:00
Pałac Branickich i Rynek Kościuszki zajęły drugie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na polską wizytówkę w usłudze Street View na mapach Google. Nagrodą za tak wielkie zainteresowanie będzie zrobieniu zdjęć naszemu miastu i również umieszczenie ich w internetowym serwisie.
Google będzie fotografować Białystok
Fot: Ewelina Sadowska - Dubicka

- Zainteresowanie plebiscytem przerosło nasze oczekiwania. Chcielibyśmy uhonorować także inne miejsca, które znalazły się w czołówce plebiscytu i pokazać je w Street View - mówi Marta Jóźwiak z Google Polska. Drugie miejsce zajęły Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku. W najbliższych tygodniach te miejsca zostaną sfotografowane przez specjalne rowery Street View, jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe - dodała Jóźwiak.

Ponadto, na ulicach Białegostoku w najbliższych tygodniach pojawi się samochód Street View i w miarę możliwości sfotografuje większość ulic miasta. Za kilka miesięcy, po opublikowaniu zdjęć na Mapach Google, użytkownicy Map z całego świata będą mogli zobaczyć jak wygląda ulica, przy której mieści się hotel oraz jak dotrzeć z dworca do centrum.

W plebiscycie "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View" oddano ponad 115 tysięcy głosów. Internauci zdecydowali, że polską wizytówką na Street View zostanie ulica Piotrkowska w Łodzi.

W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane na wszystkich 7 kontynentach, łącznie w 27 krajach, w tym specjalne zdjęcia licznych atrakcji turystycznych.

MAG

1299 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39