Gra miejska 2018. Możesz pomóc jako wolontariusz

2018.04.10 09:58
Interesujecie się historią Białegostoku? Chcecie się przekonać, jak wygląda organizacja wydarzenia kulturalnego "od środka"? Jeżeli tak, jest dla was ciekawa propozycja.
Gra miejska 2018. Możesz pomóc jako wolontariusz
Fot: Centrum im. L. Zamenhofa

Białostocki Ośrodek Kultury poszukuje wolontariuszy (od 16. roku życia; od osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego) do pomocy przy organizacji tegorocznej Gry Miejskiej - Poznaj Białystok. Gra odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, 19 maja, w godz. 13.00-19.00.

Kto jest poszukiwany? Osoby rzetelne, odpowiedzialne, otwarte i lubiące wyzwania.

Nie musicie posiadać wykształcenia ani wielkiej wiedzy historycznej, ale musicie mieć chęć do nauki i działania. Na zgłoszenia macie czas do 10 maja pod adresem: bieciuk@centrumzanehofa.pl.

Tegoroczna edycja Gry Miejskiej - Poznaj Białystok odbędzie się pod hasłem "Bialystok majn hejm" (z jęz. jidysz: Białystok moje miasto). Jej trasa poprowadzi uczestników przez miejsca związane z historią i dziedzictwem białostockich Żydów. Będą to punkty na mapie miasta powszechnie znane oraz te zapomniane, o których pamięć pragniemy przywrócić. Gra wpisuje się w obchodzoną w tym roku 75. rocznicę powstania w białostockim getcie, jednak nawiązuje do niej nie w trudny, martyrologiczny sposób, a poprzez ukazanie kolorytu i bogactwa żydowskiej tradycji, kultury oraz wybitnych i niebanalnych osobowości.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1670 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39