Graficzny Białystok 2009 czyli maraton artystyczny

2009.12.03 00:00
To już trzecia edycja imprezy pokazująca osiągnięcia współczesnej grafiki. W czterech rożnych miejscach w Białymstoku będzie można obejrzeć pracę wybitnych artystów z Polski i Europy.

4 grudnia, o godz. 16.03 zacznie się maraton artystyczny. Trasa przebiega od wernisażu do wernisażu. Uczestnicy powinni być przygotowani na zaskakujące zwroty akcji i wiele atrakcji. Pierwszym punktem imprezy jest "Wrocław w Białymstoku". W Spodkach do obejrzenia prace artystów - grafików z wrocławskiej ASP.

Następnym punktem wieczoru jest "Fotografika" na Wydziale Architektury. Do obejrzenia zdjęcia o wielkości 7 na 42 metry, Zdzisława Mackiewicza, wykładowcy ASP w Toruniu. Również na architekturze pokazane zostaną nagrodzone prace z 6 Biennale Grafiki Studenckiej.

Na półmetku maratonu wystawa "2D" w Białostockim Teatrze Lalek. Autorem prac jest Modhir Ahmed ze Szwecji, który nazywa siebie "graficznym Polakiem". Ostatnim, lecz wcale nie najgorszym, punktem imprezy jest Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Tu, wystawa grafiki w wykonaniu kobiecym, a także projekcja multimedialna "Parallel words" Andrzeja Jacka Branikowskiego.

Szczegółowy program imprezy Graficzny Białystok 2009

MAG

956 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39