Granica. 124 migrantów próbowało przedostać się do Polski. Znaleziono też zwłoki

2023.01.09 10:09
W trakcie minionych trzech dni (6-8.01) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 124 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano również dwóch kurierów.
Granica. 124 migrantów próbowało przedostać się do Polski. Znaleziono też zwłoki
Fot: SG

Aż 124 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w trakcie weekendu funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano również dwóch kurierów, którzy przewozili nielegalnych migrantów.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy - 61 odnotowanych zostało w sobotę, w niedzielę 35, z kolei w piątek 28. Na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Krynkach i Bobrownikach migranci przedostając się na terytorium Polski pokonali rzeki graniczne Przewłokę i Świsłocz.

- Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie minionego weekendu to obywatele między innymi Sri Lanki, Sudanu, Jemenu, Afganistanu, Gwinei, Syrii, Egiptu, Etiopii - wyszczególniła mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W piątek (6.01) w rejonie miejscowości Siemianówka patrol Straży Granicznej zatrzymał obywatela Białorusi, który przewoził czterech nielegalnych migrantów (2 obywateli Afganistanu, obywatela Iraku i obywatela Iranu).

- Osoby próbowały zbiec z pojazdu, ale wszystkie zostały zatrzymane. Z kolei w niedzielę (8.01.) współdziałający funkcjonariusze policji w Hajnówce zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził czterech obywateli Afganistanu - dodała rzeczniczka.

Ponadto w sobotę w okolicach miejscowości Przewłoka (powiat hajnowski) w pobliżu polsko-białoruskiej granicy znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość zmarłego nie jest na razie znana.

- Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny - poinformowała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Również w sobotę Straż Pożarna została wezwana do pomocy Straży Granicznej oraz medykom w ewakuacji trzech osób z trudno dostępnego bagnistego terenu w powiecie hajnowskim. Więcej o tym: przeczytasz tutaj.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

453 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39