POLECAMY
Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 20 imigrantów.
W poniedziałek (3.01) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób. - Dziś rano na odcinkach ochranianych przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze i w Dubiczach Cerkiewnych grupy cudzoziemców (5 i 10 osób) rzucały kamieniami w polskie patrole, służby białoruskie oślepiały funkcjonariuszy SG i żołnierzy Wojska Polskiego laserami i latarkami - przekazali pogranicznicy. Od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 64 osoby. W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób przekroczenia granicy. Przypominamy, że do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji