Gratka dla miłośników bluesa [WIDEO]

2020.02.19 09:10
Czterech muzycznych dżentelmenów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czyli Hard Times wystąpi w klubie Fama. Koncert odbędzie się w czwartek (20.02).
Gratka dla miłośników bluesa [WIDEO]
Fot: Sylwia Wilk
Hard Times

Hard Times gra piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco ani bluesa z krakowską balladą. Najnowsza płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.Płyta "Siedem" zdobyła tytuł "Płyty Roku 2017", a Łukasz Wiśniewski zdobył tytuł "Wokalisty Roku 2017" w ankiecie "Blues Top" czytelników kwartalnika "Twój Blues".

"Silną stroną tej płyty jest jej eklektyczny charakter wsparty na silnych bluesowych podstawach. Podobnie jak na koncertach, panowie blendują elementy bluesa z inspiracjami muzycznymi z różnych stron świata, począwszy od country poprzez afrykański folk i gorące rytmy muzyki hiszpańskiej. Pomimo silnego zróżnicowania album stanowi solidną całość, która przypadnie do gustu wielbicielom szeroko pojętej dobrej muzyki" - pisał w recenzji płyty "Trio" Piotr Łukasiewicz w "JazzPRESS".

Początek koncertu o godz. 20.00. Odbywa się on w ramach cyklu Blues Fama.

Portal Miejski BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Blues Fama: Hard Times

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1339 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39