Gry, zabawy, integracja, czyli V Dzień Rodziny

2023.07.20 07:53
W niedzielę (23.07) odbędzie się V Dzień Rodziny w Hodyszewie (powiat wysokomazowiecki). Jego organizatorem jest Fundacja Pojednanie.
Gry, zabawy, integracja, czyli V Dzień Rodziny
Fot: Fundacja Pojednanie
IV Dzień Rodziny w 2022 r.

V Dzień Rodziny – pełen radości, integracji i wspólnoty – już niedługo odbędzie się na urokliwym placu przy Ośrodku "Ojczyzna" w Hodyszewie. Organizatorzy przygotowali bogaty i różnorodny program.

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystej mszy św. o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania. Następnie uczestnicy przejdą na plac, gdzie czekać będą liczne atrakcje dla całych rodzin.

– Nasz festyn organizujemy już od kilku lat. W jego trakcie staramy się integrować dzieci z rodzicami i ich bliskimi. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest poświęcenie czasu swoim dzieciom – informuje ks. Jacek Zakrzewski SAC, przew
odniczący Zarządu Fundacji Pojednanie.

W programie sa występy zespołów dziecięcych, folklorystycznych oraz energiczne melodie disco polo, które dostarczą wiele pozytywnych emocji i zachęcą do wspólnego tańca. Dla miłośników rytmicznych ruchów przewidziano quiz z wiedzy o polskich tańcach narodowych oraz konkurs o zwyczajach ludowych Podlasia, w którym mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. To doskonała okazja do przypomnienia i promocji naszych kulturowych korzeni.

Loteria, licytacje oraz liczne konkursy, gry i zabawy dla rodzin zapewnią wspaniałą zabawę dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie również niezapomnianych przejażdżek samochodem sportowym, które dostarczą dreszczyku emocji i adrenaliny.

Szczególną uwagę organizatorzy poświęcili dzieciom. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany plac zabaw oraz malowanie twarzy.

W międzyczasie, na stoiskach kół gospodyń wiejskich, będzie okazja do skosztowania regionalnych przysmaków, takich jak bigos, grochówka czy aromatyczne kiełbaski z grilla. To doskonała okazja, by zapoznać się z lokalnymi smakami i tradycjami kulinarnej sztuki.

V Dzień Rodziny to nie tylko czas radości i zabawy, ale również okazja do refleksji i zwrócenia uwagi na ważne tematy. Na scenie oraz na stoiskach zaprezentują się ruchy i organizacje, które zajmują się pomocą osobom uzależnionym i ich rodzinom. Specjaliści, którzy angażują się w walkę z uzależnieniami, poprowadzą konferencje, a każdy z uczestników będzie miał szansę na bezpośrednie rozmowy z nimi.

Cały dochód zebraney podczas kwesty będzie przeznaczony na budowę "Domu Miłosierdzia" – ośrodka pomocy dla rodzin, który powstaje w Hodyszewie. Ta szczytna inicjatywa pozwoli zmienić życie wielu potrzebującym i wesprzeć tych, którzy przeżywają trudności.

Szczegóły wydarzenia: V Dzień Rodziny.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39