Grzegorz Turnau wystąpi w Białymstoku! [KONKURS]

2022.05.18 08:01
Grzegorz Turnau to postać bardzo dobrze znana w Polsce. Jego liryczna twórczość uwodzi, porusza i chyba nikogo nie pozostawia obojętnym. W poniedziałek (23.05) artysta wystąpi podczas koncertu "Znów wędrujemy".
Grzegorz Turnau wystąpi w Białymstoku! [KONKURS]
Fot: Źródło: Wikipedia

Warto znów wybrać się w muzyczną wędrówkę razem z Grzegorzem Turnauem.

Grzegorz Turnau obchodzi w tym roku swoje 55. urodziny. Jeden z największych, polskich wykonawców poezji śpiewanej postanowił celebrować ten czas w jedyny, właściwy sposób – podczas koncertów i spotkań z ukochaną publicznością.

"Znów wędrujemy Live" to podróż szlakiem wszystkich albumów Turnaua, któremu towarzyszą od lat znakomici, wędrowni muzykanci. Można liczyć na niezapowiedzianych gości i nowe piosenki. Istotna jest jednak przede wszystkim okazja do spotkania z wokalistą, kompozytorem i pianistą — Grzegorzem Turnauem — w jego być może najwyższej życiowej formie.

W swojej twórczości artysta często nawiązuje do muzyki jazzowej, smoothjazzowej, a także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Podczas większości koncertów główne miejsce wśród instrumentów zajmuje fortepian, na którym gra Turnau.

Grzegorz Turnau jest laureatem licznych nagród, m.in.: dziewięciu Fryderyków, dwóch Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

Koncert Grzegorza Turnaua odbędzie się w poniedziałek (23.05), o godz. 19:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Można wygrać zaproszenie na to wydarzenie: KONKURS

Szczegóły wydarzenia

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39