Helios zaprasza na premiery. Co zobaczymy na ekranie?

2024.04.18 09:08
Kino Helios przybywa z nowym repertuarem na ten tydzień (19-25 kwietnia). Na ekranach zobaczymy m. in. wyczekiwany film "Back to Black: Historia Amy Winehouse".
Helios zaprasza na premiery. Co zobaczymy na ekranie?
Fot: Kadr z filmu "Back to Black: Historia Amy Winehous

Premierowo będzie można zobaczyć filmy:

"Back to Black: Historia Amy Winehouse" przedstawia życiorys muzycznej ikony, Amy Winehouse, rozpoczynając od jej czasów spędzonych w tętniącym życiem londyńskim Camden, które uważała za swój dom, aż po jej drogędo światowej sławy. Amy Winehouse była brytyjską piosenkarką, cenioną jako ikona muzyki soul, jazz oraz R&B. Borykając się z licznymi uzależnieniami i problemami zdrowia psychicznego, zmarła w wieku 27 lat w swoim londyńskim domu z powodu zatrucia alkoholowego.

"Abigail" opowiada historię grupy porywaczy, którzy dostają zlecenie uprowadzenia 12-letniej Abigail, córki wpływowej postaci ze świata przestępczego. Aby otrzymać nagrodę w wysokości 50 milionów dolarów, muszą jedynie przetrzymać zakładniczkę przez 24 godziny w starej, odizolowanej posiadłości. Nikt z porywaczy nie podejrzewa, że to oni sami są uwięzieni z Abigail. Kiedy zaczynają po kolei znikać, zdają sobie sprawę, że dwunastolatka nie jest zwykłą dziewczynką.

"Przysięga Ireny" to historia osadzona w czasach II wojny światowej. Główną bohaterką jest 19-letnia Irena, która zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej życie zmienia się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer – major SS. Fascynacja Ireną sprawia, że mężczyzna awansuje ją w strukturze fabryki, dostrzegając jej wyjątkową determinację. Irena otrzymuje nowe obowiązki w kuchni, a następnie zostaje powierzone jej zarządzanie szwalnią, w której pracują Żydzi. Gdy podsłuchuje rozmowę Niemców o planowanej likwidacji pobliskiego getta, postanawia znaleźć sposób na ocalenie swoich podopiecznych. Rozwiązanie pojawia się, gdy Irena otrzymuje propozycję pracy jako gosposia w posiadłości Rugemera. Decyduje się wykorzystać to zaufanie i ukryć Żydów w domu swojego pracodawcy. Mężczyzna jednak odkrywa prawdę i stawia Irenie trudne ultimatum.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 19-25 kwietnia
REPERTUAR Kina Helios Atrium Biała 19-25 kwietnia
REPERTUAR Kina Helios Białystok Jurowiecka 19-25 kwietnia

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1398 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39