"Hieny cmentarne" szykują się do polowań. Strażnicy będą je tropić

2021.10.29 07:50
Niebawem dzień Wszystkich Świętych. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz w rejonach nekropolii czuwać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej.
"Hieny cmentarne" szykują się do polowań. Strażnicy będą je tropić
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Od piątku (29.10) strażnicy miejscy rozpoczynają akcję "Znicz", podczas której dbać będą o ład i porządek w rejonach cmentarzy. Funkcjonariusze będą czuwać nad kontrolą przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie przez osoby piesze.

- Dbać będą o porządek i bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do cmentarzy, pomagać mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich, kierując ich na wyznaczone parkingi oraz informując o zmianach w organizacji ruchu - informuje Marta Rybnik z białostockiej Straży Miejskiej.

Równolegle z akcją "Znicz" strażnicy miejscy ruszają z akcją "Hiena cmentarna". Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które kradną przyniesione na cmentarze wieńce, kwiaty czy znicze, osoby profanujące groby i pomniki, dokonujące rozbojów na osobach odwiedzających cmentarze i zakłócające spokój i porządek publiczny. Działania prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych.

Straż Miejska przypomina, aby w trakcie porządkowania grobów nie pozostawiać bez nadzoru przedmiotów osobistych, takich jak torebki czy portfele. Jeśli jest taka możliwość, na cmentarz należy zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy. Należy też zwrócić uwagę, aby nie pozostawiać cennych rzeczy w samochodach zaparkowanych w rejonie nekropolii.

W przypadku zauważenia osób podejrzanie zachowujących się, należy zgłosić interwencję telefoniczną pod numerem 986 lub bezpośrednio strażnikom miejskim, którzy będą patrolować otoczenie cmentarzy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1199 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39