Historie ludzi i pierogi. Pokaz produkcji i spotkanie z twórcami

2022.10.17 17:09
"Pierogi – historie z farszem" to film zrealizowany przez wrocławskich twórców, którzy w 2019 roku wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością.
Historie ludzi i pierogi. Pokaz produkcji i spotkanie z twórcami
Fot: Materiały prasowe

Film w reżyserii Marcina Wokana powstał przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman).

"Pierogi - historia z farszem" opowiada o losach bohaterów, którym kamera towarzyszy w codzienności. To ich historie tworzą tytułowy farsz. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania. Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno-artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.

- "Pierogi - historie z farszem” przyglądają się czterem różnym opowieściom i czterem prywatnym światom. Każdy z bohaterów wpuści Was na moment do swojego życia, ale nikt nie obiecuje, że dowiecie się, jak skończą się ich historie. W zasadzie możecie być pewni, że zakończenia zostawili dla samych siebie. Historie z farszem są poszukiwaniem niezwykłości w zwyczajności. Warto chłonąć tę niezwykłość. Pamiętajcie, drzwi będą uchylone tylko przez chwilę - zachęca Marcin Wokan, reżyser.

Jedna z przedstawianych opowieści została nakręcona na Podlasiu.

Zdjęcia do filmu zrealizował Piotr Golemo.

We wtorek (18.10) w Kinie Forum o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu, a także spotkanie z jego twórcami.Szczegóły i bilety

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39