Historyczne domki dla lalek. Wystawa dla dużych i małych

2015.11.19 00:00
Kolekcję domów dla lalek będzie można od piątku (20.11) oglądać w Muzeum Historycznym. Na wystawie prezentowane są zbiory Anety Popiel-Machnickiej.
Historyczne domki dla lalek. Wystawa dla dużych i małych
Fot: materiały organizatora

Stare domki dla lalek stanowią zaskakująco trafne spojrzenie na świat, są swoistymi stop-klatkami czasów, w których zostały stworzone. Można poprzez nie prześledzić wiele aspektów życia - nie tylko codzienność; udogodnienia następujące w pracach domowych, zmiany zachodzące w gustach, technologiach, meblarstwie i wystroju wnętrz, ale nawet stopniowe zmiany społeczne mające miejsce w strukturze klasowej.

Domki dla lalek są cenione zarówno przez historyków i badaczy kultury, socjologów i psychologów, scenografów i projektantów, jak i przez kolekcjonerów. Mogą być także atrakcją nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców.

Pasji kolekcjonowania i restaurowania stare domki dla lalek uległa Aneta Popiel-Machnicka - reżyser filmowy i scenarzysta. Prowadzi jedyną w Polsce stronę internetową w całości poświęconą historii, poradom praktycznym i ciekawym informacjom na temat domków dla lalek.

Wernisaż wystawy o godz. 17.00.

Szczegóły: Historyczne domki dla lalek - wystawa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1600 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39