Hokejowy wynik i zwycięstwo. Za Wigrami kolejny sparing

2021.02.03 16:51
Podopieczni Dawida Szulczka mają już za sobą 4 sprawdziany. Najpierw II-ligowe Wigry zmierzyły się w trakcie zimowych przygotowań z Wisłą Płock, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oraz Jagiellonią II Białystok, a w środę (3.02) przyszła pora na mecz z Sokołem Ostróda.
Fot: Wigry Suwałki

Porażka, remis, porażka - tak przedstawiał się dorobek Wigier Suwałki po pierwszych meczach sparingowych. W środę Biało-Niebiescy poprawili bilans swoich zimowych gier, bo ekipa z północno-wschodniej Polski pokonała Sokoła Ostróda.

Rozgrywane w Mrągowie spotkanie okazało się bardzo emocjonującym spektaklem. Niecodziennie, nawet przy okazji meczów kontrolnych, ogląda się bowiem w trakcie 90-minutowej rywalizacji aż 10 bramek. A tyle właśnie goli w czwartym sparingu suwalczan padło.

Strzelanie w 16. minucie starcia rozpoczął Michał Żebrakowski, który jeszcze w pierwszej części pojedynku zdołał ponownie zapakować futbolówkę do siatki. W międzyczasie trafienie dla Sokoła zaliczył Dawid Wolny, dlatego na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 2:1 dla Wigier.

Po zmianie stron działo się jeszcze więcej. W początkowej fazie drugiej odsłony meczu Podlasianie stracili aż 3 bramki, ale końcówka spotkania należała już do Biało-Niebieskich. Między 66. a 86. minutą starcia sposób na golkipera przeciwników znaleźli tacy gracze, jak Wojciech Łada, Kamil Adamek, Cezary Sauczek oraz Bartłomiej Babiarz, dlatego ostatecznie Wigry wygrały sparingowy bój 6:4.

Następny mecz kontrolny, tym razem z GKS-em 1962 Jastrzębie, suwalczanie rozegrają w najbliższą sobotę (6.02).

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 4:6 (1:2)
Bramki: Dawid Wolny 27, 54, Sebastian Rugowski 47, Wojciech Kalinowski 65 - Michał Żebrakowski 16, 35, Wojciech Łada 66, Kamil Adamek 77, Cezary Sauczek 78, Bartłomiej Babiarz 86

Sokół Ostróda: (I połowa) Błażej Niezgoda - Paweł Brzuzy, zawodnik testowany I, Krzysztof Wicki, zawodnik testowany II - zawodnik testowany III, Kamil Zalewski, Karol Żwir, Łukasz Mozler, Tomasz Gajda - Dawid Wolny. (II połowa) Błażej Niezgoda - Michał Zimmer, zawodnik testowany I, Krzysztof Wicki, Adam Dobosz - Wojciech Kalinowski, Jakub Czajkowski, Wojciech Mazurowski, Dawid Wolny (65' Łukasz Mozler), Sebastian Rugowski - Rafał Siemaszko

Wigry Suwałki: (I połowa) Piotr Słowikowski (31' Jan Balawejder) - Paweł Gierach, Łukasz Bogusławski, Wojciech Kamiński, Adrian Karankiewicz, Elso Brito - Denis Gojko, Mateusz Sowiński, Patryk Czułowski, Kacper Wełniak - Michał Żebrakowski. (II połowa) Jan Balawejder (60' Hieronim Zoch) - Michał Orzechowski, Christian Suski, Filip Kozłowski, Bartosz Gużewski, Daniel Liszka - Jakub Kunicki, Wojciech Łada, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek - Kamil Adamek