Hołownia: Nie możemy postępować jak PiS, bo skończymy tak jak oni

2023.10.29 15:47
Szymon Hołownia podczas ostatniej konferencji w Białymstoku podkreślał, że czuje wobec podlaskich wyborców wielkie zobowiązanie. Szczególnie, że otrzymał w tym okręgu rekordową liczbę głosów – blisko 80. tys.
Hołownia: Nie możemy postępować jak PiS, bo skończymy tak jak oni
Fot: Kamil Pietraszko
Szymon Hołownia (Polska 2050)

Przypomnijmy - w czasie październikowych wyborów parlamentarnych podlaska lista Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskała trzy mandaty poselskie. Najwięcej głosów w Podlaskiem (blisko 80 tys.) otrzymał Szymon Hołownia. Do Sejmu dostali się także: poseł Stefan Krajewski z Zambrowa oraz debiutantka - białostoczanka Barbara Okuła.

Do Senatu dostał się Maciej Żywno - podlaski lider Polski 2050, który w głosowaniu pokonał senatora Mariusza Gromko.

Świeża krew

Bardzo wiele złych rzeczy zaczęło się dziać nie tylko w rządzie, ale przede wszystkim w Sejmie. To on wyłania rząd. To od tego miejsca Polska zaczęła się psuć i tu powinna zacząć naprawę. Procentowo wprowadziliśmy najwięcej debiutantów do parlamentu i liczymy, że dzięki tej świeżej krwi będziemy gwarantem bezpieczeństwa, kotwicą tej demokratycznej zmiany – powiedział Szymon Hołownia w Białymstoku.

Lider Polski 2050 podkreślił, że nowy rząd ma nie być partyjny, ale partnerski. - Nie możemy zachowywać się jak PiS, bo skończymy tak jak oni - mówił.

Hołownia podziękował także działaczom Polski 2050, którzy pomagali kandydatom partii w czasie kampanii wyborczej. Odnosząc się bezpośrednio do polityki krajowej, przypomniał że liczy na szybkie powołanie rządu przez koalicję PO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że premierem ma zostać ktoś z dwójki: Mateusz Morawiecki - Donald Tusk.

"Szymon pomógł wypracować nam trzeci mandat"

Posłanka Barbara Okuła zaznaczyła, że trzeci mandat, jaki udało się uzyskać Trzeciej Drodze w okręgu podlaskim jest dużą zasługą bardzo dobrego wyniku Szymona Hołowni. Ze skromnością mówiła o sobie, podkreślając że każda inna osoba z tej listy, wybrana zamiast niej byłaby bardzo dobrym parlamentarzystą.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1052 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39