Hub of Talents. Kilkadziesiąt milionów złotych na wsparcie startupów

2024.04.02 14:24
Po raz kolejny Białostocki Park Naukowo-Technologiczny otrzymał dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na realizację projektu inkubacji startupów technologicznych.
Hub of Talents. Kilkadziesiąt milionów złotych na wsparcie startupów
Fot: UM Białystok

Białostocki Park Naukowo technologiczny to lider partnerstwa, w którego skład wchodzą: Politechnika Białostocka, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, Łomżyński Park Przemysłowy, Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach, fundusz typu seed capital, Fundacja Nowych Technologii, firmy prywatne. Wspólnie będą realizować projekt inkubacji startupów technologicznych.

Celem tej inicjatywy jest utworzenie korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez realizację profesjonalnego programu inkubacji startupów. 

Koszt realizacji projektu "Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 3" wynosi ponad 23 mln 700 tys. zł, z czego ponad 22 mln 300 tys. zł to dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

– Dzięki tym pieniądzom powstaną nowe i innowacyjne przedsiębiorstwa. Białostoczanki i białostoczanie będą mogli rozwinąć tu skrzydła, zostać w Białymstoku, a później dbać o rozwój swoich nowych firm. To krok w kierunku nie tylko zatrzymania młodych ludzi w mieście, ale też w rozwój przedsiębiorczości tej najlepszej, innowacyjnej – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Kto skorzysta? Do projektu będą mogły się zgłaszać osoby fizyczne, które mają innowacyjny na skalę kraju pomysł lub usługę. Startupy będą przechodzić przez sześć miesięcy programy inkubacji. W sumie takich sykli ma być sześć. Zainteresowani będą mogli liczyć na wsparcie, które obejmuje usługi podstawowe, specjalistyczne oraz granty. Usługi podstawowe, które polegają m.in. na zapewnieniu odpowiedniej powierzchni do pracy, obsłudze księgowej, marketingowej czy prawnej. Jeśli chodzi o specjalistyczne wsparcie, to zalicza się do niego pomoc biznesową bądź technologiczną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. W ramach wsparcia uczestnicy projektu będą mogli otrzymać grant w wysokości 60 tys. zł na rozwój swojego pomysłu.

Efektem realizacji projektu ma być powstanie co najmniej 150 innowacyjnych, technologicznych startupów. Dotychczas, w ramach poprzednich 2 edycji platform startowych, w BPN-T powstało ich ponad 300.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1032 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39