I liga futsalu: Czapki z głów za walkę do końca

2013.03.02 00:00
Futsaliści Elhurtu-Elmet Helios Białystok pokonali Red Dragons Pniewy 2:1 (0:1). Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Dariusza Gołdowskiego pozostają w grze o czwartą lokatę.
Fot: Michał Kardasz

W 3. minucie groźny strzał oddał Jakub Kobeszko, ale golkiper Red Dragons nie dał się zaskoczyć. Chwilę później próbował Bartosz Łuckiewicz. Kapitan Elhurtu-Elmet nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi Marcina Pieciula pokonać próbował Jakub Kaczmarek. Jednak golkiper gospodarzy był na posterunku. W 16. minucie zawodnicy Red Dragons szybko rozegrali rzut z autu, po którym Bartosz Olech mocnym uderzeniem otworzył wynik meczu.

W drugiej połowie Elhurt-Elmet ruszył do odrabiania strat i już w 23. minucie Jakub Budźko trafił w słupek bramki gości. Chwilę później próbował Przemysław Siuchno, ale jego strzał obronił bramkarz. Goście odpowiedzieli dwiema groźnymi akcjami. Najpierw Pieciul obronił strzał Kaczmarka, a w 32. minucie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam. Był to punkt zwrotny tego spotkania, ponieważ w 33. minucie wyrównał Karol Domalewski. Chwile po strzeleniu tej bramki drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kaczmarek i musiał opuścić plac gry. Elhurt-Elmet poszedł za ciosem i w 34. minucie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

W ostatnich dwóch kolejkach I ligi futsalu białostoczanie zagrają za tydzień na wyjeździe z KS-em Gniezno, a na zakończenie rundy zasadniczej we własnej hali podejmą Marex Chorzów.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Red Dragons Pniewy 2:1 (0:1). Bramki: Domalewski 33, Budźko 34 - Olech 16.

Elhurt-Elmet: Pieciul - Łuckiewicz, Koniczek, Wiszowaty, Siuchno, Niwiński, Kobeszko, Andzielewicz, Domalewski, Malinowski.