I liga futsalu: Koniec marzeń o awansie

2013.03.09 00:00
Elhurt-Elmet Helios Białystok zremisował wyjazdowy mecz 13. kolejki I ligi futsalu z KS Gniezno 2:2 (1:1). Taki wynik oznacza, że podopieczni trenera Dariusza Gołdowskiego nie mają już szans na walkę o czwartą lokatę, która daje możliwość gry w fazie play-off.
Fot: Michal Kardasz

Wynik sobotniego spotkania otworzył w 6. minucie Jacek Sander. Zawodnik KS Gniezno w sytuacji sam na sam pokonał Marcina Pieciula. Białostoczanie odpowiedzieli 60 sekund później. Nadzieję na dobry rezultat, tak jak w meczu z Red Dragons, przywrócił Karol Domalewski. Gospodarze wyszli na prowadzenie dwie minuty przed końcem spotkania. Do siatki znów trafił Sander. Elhurt-Elmet wycofał bramkarza i gra w przewadze opłaciła się białostoczanom. Przemysław Siuchno zdobył wyrównującą bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów.

W następny weekend białostoczanie rozegrają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. Elhurt-Elmet podejmie we własnej hali Marex Chorzów.

KS Gniezno - Elhurt-Elmet Helios Białystok 2:2 (1:1). Bramki: Sander 6, 38 - Domalewski 7, Siuchno 39.

Elhurt-Elmet Helios: Pieciul (Ulman) - Wiszowaty, Budźko, Siuchno, Kobeszko. Na zmiany wchodzili: Malinowski, Borowik, Koniczek, Niwiński, Domalewski.