I po wakacjach. Uczniowie wracają do szkół

2014.09.01 00:00
Prawie 145 tys. dzieci i młodzieży oraz 24 tys. nauczycieli rozpoczyna zajęcia w nowym roku szkolnym w województwie podlaskim. Z kolei dzwonek zabrzmi po raz pierwszy dla ok. 16 tys. pierwszoklasistów w podstawówkach.
I po wakacjach. Uczniowie wracają do szkół
Fot: MC

- Bycie uczniem nie oznacza tylko wypełnianie obowiązków, lecz korzystanie również z możliwości. Czas spędzany w szkole starajcie się wykorzystać do rozwijania talentów, zainteresowań oraz zdobywania różnorodnych kompetencji. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla Was ciekawy i inspirujący - zwraca się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego do młodzieży Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel.

Od września do szkół wprowadzono wiele nowości. Po raz pierwszy sześciolatki zostały objęte obowiązkiem szkolnym i rozpoczynają dzisiaj zajęcia wraz z siedmiolatkami w pierwszych klasach. Również pierwszoklasiści otrzymają pierwszy, darmowy podręcznik "Nasz elementarz", które ma zastąpić cały pakiet książek i ćwiczeń. Zmiany zostały wprowadzone również w sprawdzianie na koniec szkoły podstawowej - w kwietniu uczniowie napiszą również test z języka obcego oraz na maturze - abiturienci m.in. nie będą musieli przygotowywać prezentacji na egzamin ustny.

Więcej na ten temat: Najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 rozpocznie się jutro (2.09) o godz. 10.30 w Aula Magna Pałacu Branickich. Podczas uroczystości prezydent Białegostoku wręczy powierzenia stanowisk dyrektorom oraz stypendia dla najlepszych uczniów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39