Ich utwór osiągnął ponad pół mln wyświetleń na YouTube. Wystąpią na białostockiej scenie

2024.01.02 07:34
Już niebawem na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w ramach koncertu "Kolędy świata" zagości chór TGD w towarzystwie Mateusza Ziółko. Wspólnie zaprezentują klasyczne kolędy, ale nie tylko.
Ich utwór osiągnął ponad pół mln wyświetleń na YouTube. Wystąpią na białostockiej scenie
Fot: Materiały organizatora

Koncert "Kolędy świata" odbędzie się 20 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Kolędy świata

Wydarzenie odbędzie się w ramach trasy "Kolędy Świata" chóru TGD. W programie wieczoru znajdą się nie tylko klasyczne kolędy, ale również utwory z najnowszego albumu zespołu "Kolędy Świata 3", który ukazał się w 2022 roku. To niezwykła podróż przez różne kultury i tradycje, gdzie brzmienie wschodu miesza się z zachodnimi harmoniami. Na scenie w towarzystwie chóru TGD pojawi się także Mateusz Ziółko.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wieczoru będzie wykonanie singla "Zostań", nagranego przez chór TGD wspólnie z Anią Karwan, Anią Świątczak, Kubą Badachem i Mateuszem Ziółko. Teledysk do tego utworu zdobył uznanie widzów, osiągając ponad 500 tys. wyświetleń na YouTube.Zespół TGD to nie tylko chór, lecz prawdziwa instytucja muzyczna. Powstał ponad 40 lat temu i od tego czasu zdobył serca słuchaczy w Polsce i za granicą. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście albumów, z których "Liczy się każdy dzień" i "Uratowani" zdobyły złote certyfikaty. TGD to również artystyczne dusze, które współpracowały z wieloma polskimi gwiazdami, tworząc niezapomniane utwory, takie jak "Gloria", "Jedyna taka noc" czy "Pierwsza Gwiazda".

Więcej informacji: TGD i Mateusz Ziółko - "Kolędy świata"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

943 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39