Idą za ciosem. Pokonali kolejnego rywala z regionu

2021.05.22 19:42
Zambrowska Olimpia w środku tygodnia pokonała rezerwy Jagiellonii Białystok, dzięki czemu do klubowej gabloty wpadło trofeum za wygranie Okręgowego Pucharu Polski, a w sobotę (22.05) podopieczni Tomasza Kulhawika sięgnęli po triumf w lidze.
Fot: Olimpia Zambrów

Olimpia ewidentnie złapała wiatr w żagle. Szkoda tylko, że tak późno. Ekipa trenowana przez Tomasza Kulhawika w ostatnim czasie zwyciężyła z KS-em Wasilków (liga) i Jagiellonią II Białystok (puchar), a w 31. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) łupem zambrowian padł jeszcze jeden zespół z Podlasia, czyli Ruch.

Wynik podczas derbowego starcia otworzył w 17. minucie Daniel Kraska, a następnie do remisu 1:1 doprowadził Karol Mackiewicz. Ponieważ w drugiej połowie gole długo nie padały, wydawało się, że toczony w Wysokiem Mazowieckiem mecz zakończy się podziałem punktów. Było to jednak błędne myślenie, gdyż w 86. minucie Kamil Zalewski, a więc najlepszy strzelec rozgrywek, świetnie przymierzył z rzutu wolnego, dzięki czemu wszystkie oczka powędrowały na konto Olimpii.

A co działo się w starciach pozostałych ekip z Podlasia? Niestety nic dobrego, bo rezerwy białostockiej Jagi przegrały na własnym terenie 0:2 z Polonią Warszawa, a zajmujący ostatnie miejsce w stawce KS Wasilków został rozbity na wyjeździe przez RKS Radomsko. Outsider poległ aż 0:5.

W następnej serii zmagań dojdzie do kolejnej bezpośredniej potyczki między drużynami z północno-wschodniej Polski, ponieważ KS Wasilków podejmie u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie. Drugi garnitur Jagi zmierzy się w delegacji z wiceliderem, a więc Świtem, natomiast będąca w gazie Olimpia zagra na obcym terenie z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Bramki: Karol Mackiewicz 24 - Daniel Kraska 17, Kamil Zalewski 86
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Taudul - Shibata, Głowicki, Zalewski, Paczkowski, Monir, Malinowski, Gołaszewski, Kraska, Bruno, Łydkowski

Jagiellonia II Białystok - Polonia Warszawa 0:2 (0:0)
Bramki: Junior Radziński 52, 58
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Huczko, Czerech, Kosikowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Bayer, Nawrocki, Sakowicz, Wasilewski, Lutostański

RKS Radomsko - KS Wasilków 5:0 (3:0)
Bramki: nieznany zawodnik 5 sam., Jakub Pawłowski 17, Konrad Niedzielski 38, Robert Ziółkowski 57, Mateusz Szela 83