Igrzyska paraolimpijskie. Czuper powtórzył wyczyn sprzed 5 lat. Znów jest wicemistrzem!

2021.08.30 10:29
W poniedziałek (30.08) o godz. 9.00 (czasu polskiego) w Tokio odbył się finałowy mecz tenisa stołowego w grze pojedynczej mężczyzn. Wystąpił w nim Rafał Czuper, który z igrzysk paraolimpijskich wróci ze srebrem.
Fot: Polski Komitet Paraolimpijski

5 lat temu, w Rio de Janeiro, Rafał Czuper, czyli zawodnik Startu Białystok, został wicemistrzem paraolimpijskim. W Tokio tenisista stołowy z Podlasia powtórzył sukces z 2016 r., aczkolwiek trzeba przyznać, że i medal koloru złotego był na wyciągnięcie ręki.

Czuper w decydującym pojedynku zmierzył się ze swym odwiecznym rywalem - Fabienem Lamiraultem. Finałowe starcie było niezwykle zacięte. Francuz dwukrotnie wychodził w nim na prowadzenie, ale za każdym razem Polak szybko odpowiadał świetną grą, przez co do wyłonienia mistrza paraolimpijskiego potrzebne było rozegranie aż 5 setów.

W ostatniej partii znów minimalnie lepszy okazał się Lamirault (11:9), dlatego to on dzięki triumfowi 3:2 zawiesi na swej szyi medal koloru złotego. Warto zaznaczyć, że również w Rio na drodze Czupera po krążek z najcenniejszego kruszcu stanął Francuz. Wtedy Lamirault zwyciężył 3:1.

W Tokio tenisista stołowy Startu Białystok przed finałem pokonał Rosjanina Rasula Nazirowa (3:0), Hiszpana Ikera Sastre (3:0), Czecha Jiriego Suchanka (3:1) i reprezentanta Korei Południowej Jina Cheola Parka (3:1).

Rafał Czuper - Fabien Lamirault 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11)