II liga piłki ręcznej: Wojciech Stec zapewnił dwa punkty

2013.02.17 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok pokonali dziś (17 lutego) we własnej hali SPR Pabiks Pabianice 22:21 (10:14). Bohaterem spotkania został Wojciech Stec, który zdobył zwycięską bramkę w ostatnich sekundach meczu.
Fot: Michał Kradasz
Szczypiorniści MOKS-u pokonali drużynę z Pabianic

Białostoczanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Po ośmiu minutach gry gospodarze prowadzili 3:0 i wszystko szło zgodnie z planem. Jednak „Słoneczni” popełnili kilka prostych błędów i w efekcie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pabiksu Pabianice 14:10.

Szczypiorniści MOKS-u w drugiej odsłonie meczu ruszyli do odrabiania strat i w 40. minucie wynik na tablicy brzmiał 15:15. Końcowe fragmenty spotkania, to gra w stylu "bramka za bramkę". Żaden z zespołów nie był w stanie uzyskać przewagi. W międzyczasie było sporo karnych, kar i błędów z obu stron.

W końcu nadeszła ostatnia minuta meczu. Drużyna z Pabianic rozgrywała akcję, po której jeden z zawodników oddał niecelny rzut. W rewanżu „Słoneczni” wyprowadzili szybką kontrę. Ostatnią akcję meczu wykończył Wojciech Stec, zapewniając tym samym cenne zwycięstwo swojej drużynie. Dzięki wygranej białostoczanie utrzymali jedenastą pozycję w tabeli.

W następnej serii gier "Słoneczni" zagrają na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie ChKS Łódź.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – SPR Pabiks Pabianice 22:21 (10:14).

MOKS: Maksimowicz, Szczerbacz - Borsuk 6, Dziemiach 6, Ferkaluk, Czekotowski 4, Olech, Dowgiert 2, Jakurzyński, Stec 1, Jadczak 3, Czeremcha.