Ile kosztuje rosyjska żona? Dziwne treści pojawiły się na stronie straży miejskiej

2022.12.19 14:00
W wyniku "błędu systemu" na stronie internetowej białostockiej straży miejskiej opublikowano dziwne posty. Zostały one usunięte, gdy skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym.
Ile kosztuje rosyjska żona? Dziwne treści pojawiły się na stronie straży miejskiej
Fot: Zrzut ekranu

Dziwne treści pojawiły się na stronie internetowej Straży Miejskiej w Białymstoku. Łącznie opublikowano tam 5 artykułów, wszystkie w języku angielskim oraz z aktywnymi linkami (być może wirusami).

Pierwszy artykuł udostępniony został 20 listopada i zatytułowany został "How much is a russian wife in 2022?", czyli tłumacząc: "Ile kosztuje rosyjska żona w 2022 roku?". W treści możemy wyczytać, że np. "rosyjskie panny są bardzo lojalne, co jest największym wytłumaczeniem, dlaczego tak wielu zachodnich mężczyzn, chce wiedzieć, jak bardzo cenna jest rosyjska kobieta". W poście wskazano link do platformy, gdzie za 300-500 dolarów można porozmawiać z rosyjskimi kobietami. Oczywiście, gdy mężczyzna z zachodu zdecyduje się na ślub z "rosyjską damą, może poznać ją w prawdziwym życiu".

Warto podkreślić, że wygląda na to, że przez cały miesiąc nikt nie zauważył, że taki post widnieje na oficjalnej stronie białostockich strażników.

Kolejny cztery artykuły pojawiły się w ubiegłym tygodniu, a dokładniej w dniach 14 i 15 grudnia. Ich treść już znacznie różniła się od poprzedniego posta. Zatytułowane były:
- Modern bussines computer software (nowoczesne oprogramowanie komputerowe dla firm);
- Making a board place online (tworzenie miejsca na tablicy online);
- Tips on how to calculate stock intrinsic worth (wskazówki, jak obliczyć wewnętrzną wartość akcji);
- The main adventages of an advanced info room (główne zalety zaawansowanego pokoju informacyjnego).

Artykuły dostępne były do poniedziałku (19.12), ale gdy poprosiliśmy Straż Miejską w Białymstoku o komentarz, zostały one szybko usunięte.

- Bardzo dziękujemy za sygnał o postach w języku angielskim na naszej stronie. Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości od Pani Redaktor, zostały one usunięte - odpowiedział nam st. strażnik Krzysztof Tyszka ze Straży Miejskiej w Białymstoku.

Jak tłumaczył, udostępnione treści w języku angielskim na stronie internetowej Straży Miejskiej w Białymstoku pojawiły się "w wyniku błędu systemu". Po usunięciu usterki, strona internetowa straży miejskiej działa już poprawnie.

- Straż Miejska w Białymstoku na swojej stronie internetowej publikuje informacje jedynie w języku polskim - podkreślił st. strażnik Krzysztof Tyszka.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1411 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39