Ile kosztuje utrzymanie miasta? Prezydent wytłumaczy skąd bierze pieniądze

2022.01.25 12:53
O finansach i o tym, ile kosztuje miasto, opowie prezydent Tadeusz Truskolaski. Będzie to już druga lekcja obywatelska, która odbędzie się w środę (26.01).
Ile kosztuje utrzymanie miasta? Prezydent wytłumaczy skąd bierze pieniądze
Fot: Malwina Witkowska

Lekcję obywatelską pt. "Ile kosztuje miasto" przeprowadzi kilkudziesięciu wójtów, burmistrzów, prezydentów polskich miast.

- Będzie można ją obejrzeć w mediach społecznościowych. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski opowie mieszkańcom o funkcjonowaniu miasta, jego budżecie, kosztach, jakie ponoszą samorządy w związku z obecnymi podwyżkami cen gazu, prądu, inflacją, Polskim Ładem i pandemią, ale także w związku z rosnącymi kosztami inwestycji - informuje Kamila Bogacewicz z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądają podstawowe dane budżetowe, ile pieniędzy wydawanych jest na przedsięwzięcia, ile kosztuje np. edukacja, utrzymanie zieleni czy zakup autobusu miejskiego.

– W trakcie lekcji opowiem Państwu o tym, ile kosztuje utrzymanie tego, co widzimy wokół nas. Na co dzień korzystamy z naszych ulic, chodników, ścieżek rowerowych, wieczorami świecą się latarnie. Spacerujemy po parkach, odwozimy dzieci do przedszkola czy szkoły. Słowem, korzystamy z miasta. Ale czy zastanawiali się Państwo, ile kosztuje utrzymanie naszego miasta? Ile pieniędzy potrzeba, żeby w parku pojawiła się ławka, a na osiedlu powstał żłobek? I najważniejsze: skąd na to wszystko biorą się pieniądze? – pyta prezydent Tadeusz Truskolaski.

Spotkanie odbędzie się w formie online, w środę (26.01) o godz. 20.00 na facebooku Miasta Białystok.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39