Imponująca inauguracja Maratonów Kresowych w Wasilkowie

2013.05.06 00:00
Bardzo udanie swój piąty sezon rozpoczęły w Wasilkowie Maratony Kresowe. Na starcie stanęło niemal 500 uczestników, na których czekała trudna, ale ciekawa trasa.

Zawody rozgrywały się na 3 dystansach: mini, półmaraton i maraton. Zwycięzcą dystansu mini (12 km) w kategorii Dzieci został Tomasz Pelica (rocznik 2003). Najmłodszym zawodnikiem, który przejechał ten dystans, okazał się 4-letni Kacper Berezicki. Zuzanna Żegunia z ekipy Bliska Team była najszybszą dziewczynką wśród Dzieci.

Półmaraton wygrał wielokrotny zwycięzca z lat ubiegłych, Patryk Muśko z UKS Wygoda. Zacięta rywalizacja toczyła się o drugie miejsce pomiędzy Białorusinami Artsiomem Burko z MTBOXSPORT, a Viktorem Muryhinem z Velogrodna. Najszybszą kolarką na tym dystansie została Magda Baładyga z MTB Ełk Prostki.

Dariusz Zakrzewski (MISTRAL-Banki Spółdzielcze – ANYO), kiedyś król szosy, a teraz wyścigów terenowych, od początku sezonu imponował fantastyczną formą i w wielkim stylu wygrał maraton liczący 60km. Domas Manikas ze SPRINT KONTRI.pl Team przejechał linię mety jako drugi, trzeci finiszował Adam Nojszewski - kolega z drużyny Dariusza Zakrzewskiego. Wśród kobiet wygrała Izabela Kłosowska (SBR Bank Milsport).

Kolejny Maraton Kresowy już 12 maja w Olsztynie. Więcej informacji i pełne wyniki na stronie www.maratonykresowe.pl.