Indeksy dla 11-latków. Nabór na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

2012.02.02 00:00
Z podstawówki na studia? Na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym ekonomię poznają już uczniowie 5. i 6. klasy. W poniedziałek, 6 stycznia ruszają zapisy na drugi semestr zajęć. Do rozdania w Białymstoku jest 120 indeksów.
Indeksy dla 11-latków.  Nabór na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
Fot: uniwersytet-dzieciecy.pl

Semestr zajęć na EUD obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Wykłady, prowadzone przez nauczycieli akademickich uczą młodych studentów podstawowych pojęć z zakresu funkcjonowania gospodarki i zjawisk ekonomicznych, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Co więcej, podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, mali żacy uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działa od 2008 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Zajęcia z ekonomii dla najmłodszych prowadzone są w pięciu miastach Polski: przy Uniwersytecie w Białymstoku, w Warszawie przy Szkole Głównej Handlowej, w Katowicach i Poznaniu przy Uniwersytetach Ekonomicznych oraz w Kielcach przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje są dostępne na: http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl

MAG

977 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39