Inny wymiar - sąsiedzi. Do Białegostoku przyjedzie Dorota Kędzierzawska

2011.09.27 00:00
Znana reżyserka spotka się dziś z widzami. Okazją jest projekcja jej filmu "Jutro będzie lepiej", który zostanie pokazany w ramach przeglądu "Sąsiedzi".
Inny wymiar - sąsiedzi. Do Białegostoku przyjedzie Dorota Kędzierzawska
Fot: materiały organizatora
Kadr z filmu "Jutro będzie lepiej" Doroty Kędzierzawskiej

Trzech bezdomnych chłopców, dwaj bracia i ich kolega, mieszka na rosyjskim dworcu kolejowym. Pewnego dnia postanawiają wyruszyć w poszukiwaniu lepszego jutra. Chcą przejść przez zieloną granicę do Polski, aby znaleźć wszystko to, czego do tej pory nie mieli - dom, przyjaciół, szczęście... Film został realizowany w okolicach Gródka. Po projekcji spotkanie z reżyserką. Początek pokazu o godz. 19.30 w kinie Forum. Wstęp jest wolny.

Wcześniej dr Ewa Grochowska opowie o śpiewie tradycyjnym, a w Forum będzie można obejrzeć fotografie prezentujące wielokulturowość w Białymstoku (autorami prac są Marek Dolecki, Sławomir Romaniuk, Wiktor Wołkow i Ryszard Zięckowski).

Z kolei jutro w programie pokaz "Niedokończonego filmu" przedstawiającego mistyfikację, jakiej dokonali naziści pokazując sceny z warszawskiego getta oraz koncert jazzowego projektu P.G.R.

Jesteśmy patronem festiwalu.

Szczegółowy program.

andy

1714 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39