Instalacja na rynku i nowe wystawy. Co przygotowuje Arsenał?

2016.08.23 11:06
Cztery nowe wystawy otwiera Galeria Arsenał. Będzie je można oglądać w siedzibie przy ul. Mickiewicza i w elektrowni. Natomiast na Rynku Kościuszki powstanie instalacja.
Instalacja na rynku i nowe wystawy. Co przygotowuje Arsenał?
Fot: materiały Galerii Arsenał
"Oprawca o wyglądzie rewolucjonisty" Nikity Kadana

Wystawy w Arsenale

Pierwsza wystawa to "O marionetkach i ludziach" Cipriana Mureşana - jednego z najważniejszych artystów rumuńskich. Osią wystawy są trzy projekcje prac wideo należących do serii, w której artysta w pole sztuki wprowadza język i w której dochodzi do obustronnej wymiany między tymi dziedzinami. W Arsenale prezentowana będzie też praca "Dead Weights" - instalacja składająca się z 18 gipsowych rzeźb - replik eksponatów z kolekcji Muzeum Narodowego w Klużu-Napoce w Rumunii.

Druga wystawa - "Kości się przemieszały" Nikity Kadana - dotyczy sytuacji na Ukrainie, ale ma też charakter uniwersalny. Przemieszane kości należą i do morderców, i do ich ofiar z obu stron barykady, i wciąż niemożliwe jest ich rozdzielenie.

Wernisaże wystaw w czwartek (25 sierpnia) o godz. 18.00 w Galerii Arsenał.

Szczegóły: Cipriana Mureşana "O marionetkach i ludziach" w Galerii Arsenał, Nikita Kadan - Kości się przemieszały

Wystawy w elektrowni

Wystawami "Przezwyciężając chaos" (Sergey Kiryuschenko, Alexei Lunev, Andrei Savitsky, Maxim Tyminko) oraz "Praktyki podporządkowania" (Sergey Shabohin) białoruska sztuka powraca do przestrzeni białostockiej Galerii Arsenał. Zeszłoroczny projekt kuratorski Sergeya Kiryuschenki i Sergeya Shabohina "Zbiór (Zbor). Konstruowanie archiwum" dawał ogólny ogląd sztuki współczesnej Białorusi, tym razem prezentowane są poszukiwania indywidualne.

Wernisaże zaplanowano w piątek (2 września) o godz. 18.00 w elektrowni. Wstęp w dniach 1-4 września na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

Szczegóły: Sergey Shabohin - Praktyki podporządkowania, Przezwyciężając chaos - Sergey Kiryuschenko, Maxim Tyminko, Alexey Lunev, Andrey Savitsky

Instalacja na rynku

Daniil Galkin zrealizuje w przestrzeni miejskiej instalację "Nothing common, nothing personal" złożoną z obiektów przypominających nosze do przemieszczania rannych. Zmieniając kolor użytego płótna na czerwony i umieszczając na nich litery tytułowego sloganu, artysta nadaje pracy jeszcze jedno znaczenie - transparentu. Instalację będzie można oglądać na Rynku Kościuszki od 1 września (otwarcie o godz. 16.00) do 4 września.

Szczegóły: Daniil Galkin - Nothing Common, Nothing Personal

Wydarzenia są przygotowywane w ramach festiwalu Wschód Kultur/Inny Wymiar. Jesteśmy ich patronem medialnym.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1190 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39