Integracja Ty i Ja. Europejski Festiwal Filmowy zawita do Białegostoku

2011.08.17 00:00
Sześć filmów poświęconych problemom i życiu osób niepełnosprawnych będzie można od 7 września oglądać w Forum. W tym roku pokazy festiwalowe goszczą na ekranach kin studyjnych w całym kraju - do tej listy dołączyło też białostockie kino. Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny.
Integracja Ty i Ja. Europejski Festiwal Filmowy zawita do Białegostoku
materiały organizatora

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywa się od ośmiu lat w Koszalinie. Głównym celem festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Do tej pory, podczas festiwalu, zaprezentowano ponad 200 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.

Festiwalowe filmy będzie można oglądać w Białymstoku 7 i 8 września. W programie tytuły z Holandii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski. Pokazy rozpoczynają się w południe. Wstęp jest wolny.

Szczegółowy program.

andy

1740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39