Intensywne opady śniegu w Białymstoku. Prezydent zwołał sztab kryzysowy

2024.01.20 16:51
Przez cały dzień w Białymstoku możemy zaobserwować intensywne opady śniegu. Jak miasto radzi sobie z tą sytuacją?
Intensywne opady śniegu w Białymstoku. Prezydent zwołał sztab kryzysowy
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

W ciągu doby w naszym mieście może spaść nawet do 12 cm śniegu. W związku z sytuacją, zarządzono spotkanie sztabu kryzysowego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i odśnieżanie przekonują, że są w pełni zmobilizowane. Główne ulice są przejezdne i najważniejsze jest utrzymanie ich w takim stanie. Intensywnych działań wymagają natomiast ulice osiedlowe, chodniki i parkingi - akcja czynna zostanie przedłużona o kolejną dobę, a firmy odśnieżające pracują w maksymalnym wymiarze.

Ulice Białegostoku odśnieża na ten moment 56 pługo-posypywarek. Do pomocy zostaną zaangażowane sprzęty miejskich spółek. Departament gospodarki komunalnej przygotuje harmonogramy odśnieżania osiedli i wywożenia śniegu.

Według policji, na ulicach było dziś bezpiecznie, a kierowcy są ostrożni. Odnotowano jedynie 5 kolizji, nie odnotowano wypadków.

Prezydent Tadeusz Truskolaski podziękował wszystkim służbom odśnieżającym i dbającym o bezpieczeństwo miasta.

- Dużo pracy jeszcze przed nami, ale przy takim zaangażowaniu mamy duże szanse ograniczyć negatywne skutki dzisiejszych, intensywnych opadów śniegu. Pracujemy dalej dla mieszkańców - powiedział podczas spotkania sztabu.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1679 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39