Inwestycje drogowe w powiecie białostockim. Przebudowane będą dwa odcinki

2017.09.21 14:30
Mieszkańcy dwóch gmin położonych w pow. białostockim będą już wkrótce mogli komfortowo dojechać do stolicy Podlasia. Wszystko dzięki pracom na odcinkach Markowszczyzna-Łapy oraz Zabłudów - granica gminy Zabłudów.
Inwestycje drogowe w powiecie białostockim. Przebudowane będą dwa odcinki
Fot: Dorota Mariańska
Umowy podpisali: Jerzy Leszczyński, Stefan Krajawski oraz Małgorzata Oleszczuk zastępca prezesa PA

W czwartek (21.09) podpisane zostały umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 682 na odcinku Markowszczyzna-Łapy oraz na przebudowę drogi wojewódzkiej 685 na odcinku Zabłudów (DK 19) – granica gminy Zabłudów.

Pierwsze ze wspomnianych przedsięwzięć obejmuje prace o długości 17 km. Powstaną także obwodnice takich miejscowości jak: Uhowo, Turośń Dolna i Markowszczyzna. Zakończenie inwestycji przewidziano na lipiec 2019 r.

Natomiast w drugim przypadku przebudowana będzie droga, której długość to ok. 8,4 km. Poszerzona zostanie (do 7 m) jezdnia. Wzmocniona ma też być nawierzchnia. Powstanie także ciąg rowerowy. Pojawią się również chodniki wzdłuż trasy. I tu także wszystko ma być gotowe do 2019 r. Trzeba podkreślić też, że dzięki rozbudowie DW 685 krócej i bezpieczniej będzie się podróżowało do Białegostoku z Hajnówki i innych gmin położonych na południowy wschód od miasta.

- Bez programu Polska Wschodnia byśmy tych inwestycji praktycznie nie mogli wykonać. To są dwa odcinki i kwota dofinansowania wynosząca 215 mln zł - mówi Jerzy Leszczyński, marszałek woj. podlaskiego.

Warto wiedzieć, że łącznie w Programie Polska Wschodnia dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zostanie 28 inwestycji drogowych, o wartości ponad 2 mld zł. Więcej niż połowa tych środków zostanie zagospodarowana w naszym regionie.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1548 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39