Inwestycje na 17 ulicach osiedlowych. Miasto prowadzi kolejne

2022.10.05 15:33
Białostocki magistrat podsumowuje tegoroczne prace drogowe na ulicach osiedlowych.
Inwestycje na 17 ulicach osiedlowych. Miasto prowadzi kolejne
Fot: Adam Ludwiczak / UM Białystok
Przebudowana ul. Depowa

W budżecie miasta na 2022 r. na remonty, przebudowy i inne prace na ulicach osiedlowych zarezerwowano 30,7 mln zł. Kwota ta została przeznaczona na ponad 20 inwestycji. Do tej pory zakończono 17 z nich. Chodzi m.in. o przebudowy ulic: Miętowej, Ogrodniczki, Jaroszówka, Wołyńskiej czy Ordynackiej. Na wielu zbudowano lub zmodernizowano oświetlenie uliczne, m.in. na Magazynowej, Handlowej, Hurtowej, Fiedorowicza, Studziennej, Augustowskiej, Żytniej, Angielskiej, Grunwaldzkiej.

Największą i najkosztowniejszą inwestycją była budowa ul. Depowej. Wcześniej była wąska, bez chodników, piesi musieli korzystać z gruntowych poboczy.

– Była to inwestycja bardzo ważna i potrzebna – komentuje prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki niej poprawił się komfort życia okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców. Powstanie nowej drogi ułatwia przemieszczanie się z południowo-wschodniej części miasta w kierunku centrum – Depowa łączy ulice Składową i Kopernika.

Jak przypomina białostocki magistrat, inwestycja objęła wybudowanie nowej jezdni o długości 1254 m (wraz z 3 sięgaczami). Powstały tam także chodniki i zatoki postojowe. Wybudowano ścieżkę rowerową i ciąg pieszo-rowerowy oraz parkingi. Jest również nowa infrastruktura techniczna (kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne). Ponadto – we współpracy z Wodociągami Białostockimi – wykonano magistralę wodociągową i sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami.

Przebudowa ul. Depowej rozpoczęła się na początku 2021 r. Wyłoniona w przetargu firma STRABAG za wykonanie robót dostała ponad 9,6 mln zł.

W tej chwili jeszcze trwa kilka inwestycji osiedlowych. Prace prowadzone są m.in. na ulicach: Miłosza, Kazaneckiego, Szewki czy Brzoskwiniowej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1615 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39