Irlandia i Szkocja. Powakacyjne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata"

2016.09.19 16:42
Na wyprawę do Irlandii i Szkocji zabiorą Sylwia i Arek Dec. Pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach cyklu "Ciekawi świata" odbędzie się we wtorek (20.09).
Irlandia i Szkocja. Powakacyjne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata"
Fot: materiały organizatora

Dokąd może doprowadzić jedna stara księga? Całkiem daleko - na przykład na szkockie bezdroża, w ruiny irlandzkich klasztorów czy na malutką wysepkę Iona ze starym opactwem na wybrzeżu.

Na wyprawę po Irlandii i Szkocji śladami księgi z Kells, najsłynniejszego irlandzkiego manuskryptu, zapraszają dziewczyna ze stuletniego domu i miłośnik kilometrów - Sylwia i Arek Dec. Opowiedzą o tym, dlaczego podróżują śladami historii i jak organizują swoje wyprawy, pokażą również zdjęcia z mniej lub bardziej zapomnianych miejsc, które przeniosą w klimat deszczowej północy i tajemnic historii.

Będzie to pierwsze powakacyjne spotkanie cyklu "Ciekawi świata". W jego ramach organizowane są nie tylko spotkania z podróżnikami, ale też z przedstawicielami różnych narodów świata. Do tej pory organizatorzy z Białostockiego Ośrodka Kultury gościli przedstawicieli m.in. Japonii, Turcji, Hiszpanii, Tajwanu i Maroka. Spotkania te zaowocowały kolejnymi propozycjami współpracy z placówkami dyplomatycznymi w Polsce. Podczas cyklu często białostoczanie odwiedzający różne rejony świata prezentują zdjęcia z wyjazdu, opowiadają o życiu zwykłych ludzi, przedstawiają piękno tych regionów zarejestrowanych na slajdach lub filmach. W trakcie spotkań, oprócz doznań estetycznych, widzowie mają okazję poznać specyficzne zapachy i smaki poszczególnych krajów. Niektórym spotkaniom towarzyszy degustacja - podróżnicy częstują gości potrawami z regionów, o których opowiadają.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w klubie Fama. Patronujemy imprezie.

Szczegóły: Ciekawi świata

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1097 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39