Jacek Sasin w Białymstoku: Dość polowania na czarownice

2024.04.04 14:36
Kampania wyborcza dobiega końca. To czas na podsumowanie dotychczasowych działań. W czwartek (4 kwietnia), do stolicy Podlasia przyjechał Jacek Sasin. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Lepsza przyszłość Polaków".
Jacek Sasin w Białymstoku: Dość polowania na czarownice
Fot: Agata Rosińska

Podczas spotkania na białostockim rynku, Jacek Sasin wypowiedział się o aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Poruszył także tematy związane z regionem, wyraził swój niepokój o planowane inwestycje.

- Dzisiaj pod znakiem zapytania stoją wielkie inwestycje, które mają służyć mieszkańcom tej ziemi. Z niepokojem śledzimy perypetie związane z budową dróg ekspresowych na terenie województwa podlaskiego. Zaplanowane inwestycje, jak droga S8, która ma połączyć Białystok z północą województwa, czy droga S16, która ma łączyć Białystok z Mazurami, stoją dzisiaj pod znakiem zapytania - wyjaśniał.

Jacek Sasin: Dość igrzysk i sporów

Sasin apelował także o wzięcie udziału w wyborach samorządowych. Na konferencji byli obecni również marszałek Artur Kosicki i Mariusz Gromko. Obaj panowie są liderami list wyborczych do samorządu białostockiego.

- To nie może być pięć zmarnowanych lat. To musi być czas naznaczony pracą, rozwojem i poświęceniem dla mieszkańców naszego regionu. To nie może być czas jałowych sporów, igrzysk. Dość niedobrych praktyk, dość skupiania się na niedobrych praktykach. Dość polowania na czarownice - apelował podczas spotkania Jacek Sasin.

Ambitne Podlaskie

Marszałek Artur Kosicki wypowiedział się o zmianach, jakie zaszły w regionie. Uważa, że w ciągu pięciu lat województwo podlaskie znacząco się zmieniło.

- To są fakty, to są konkrety. Wiele inwestycji w województwie podlaskim nie powstałoby, gdyby nie dobra współpraca. Jednak udało się zrealizować kwestie związane z drogami, ochroną zdrowia i pomocą dla przedsiębiorców - wyliczał.

Kosicki wyraził również nadzieję, że region nadal będzie się rozwijał. Marszałek zdradził także, czego dotyczą plany. W sferze dalekoidących zmian jest dalszy rozwój infrastruktury drogowej, kolejowej i budowa lotniska. Wszystko to ma powstać w ramach programu "Ambitne Podlaskie".

Poza lokalnymi projektami, przewidziane są też "projekty unikatowe". Wśród nich jest budowa Xylopolis, Breast Cancer Unit - nowoczesne centrum leczenia raka piersi u kobiet, Dolina Rolnicza 4.0 czy Podlaski Park Przemysłowy 4.0. Marszałek Artur Kosicki liczy, że wymienione inwestycje przełożą się na nowe miejsca pracy.

Bezpieczeństwo i rozwój

Jako kolejny głos zabrał Marcin Gromko. Wspomniał, że mimo ogromnych trudności, udało się wiele osiągnąć. I to nie tylko w kwestii materialnej, lecz także w sprawie dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Za przykład podał budowę zapory na wschodniej granicy.

Na spotkaniu był obecny także Paweł Krukowski - radny sejmiku wojewódzkiego z regionu augustowskiego i kandydat na prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski.

- Białystok stać na więcej. Chcemy pracować ciężko dla wszystkich białostoczan, bez względu na poglądy czy zapatrywania polityczne - podsumował spotkanie Dębowski.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

908 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39