Jaga nie miała litości. W "Meczu Stulecia" padło aż 11 goli

2023.09.09 19:20
W sobotę (9.09), na stadionie MOSiR-u w Bielsku Podlaskim, rozegrany został towarzyski pojedynek między miejscowym Turem a Jagiellonią. Dla IV-ligowej drużyny mecz z Żółto-Czerwonymi był elementem obchodów 100-lecia istnienia klubu.
Jaga nie miała litości. W "Meczu Stulecia" padło aż 11 goli
Fot: Jagiellonia Białystok

"Mecz Stulecia" - tak określano w Bielsku Podlaskim rywalizację Tura z Jagą, która stanowiła główny punkt świętowania 100. rocznicy powstania rogatego klubu. Adrian Siemieniec do towarzyskiej potyczki podszedł bardzo poważnie i na spotkanie z IV-ligowcem wystawił niezwykle mocny skład, a taki ruch trenera Jagiellonii poskutkował pogromem.

Już w 1. minucie rywalizacji do siatki trafił Jesus Imaz, który skorzystał z podania od Afimico Pululu, a później Tur dzielnie się bronił, ale tylko przez niespełna pół godziny. Po upływie blisko dwóch kwadransów zmagań gola ponownie strzelił Imaz i od tego momentu piłka w bramce lądowała w zasadzie co chwilę. Do przerwy Duma Podlasia zapakowała gospodarzom "5", a po zmianie stron, mimo licznych roszad kadrowych, Jaga nie zwolniła tempa i ostatecznie wygrała towarzyskie spotkanie aż 11:0. Choć gospodarze za pomocą mediów społecznościowych poinformowali, że tego dnia wynik nie był najważniejszy, to jednak taka lekcja futbolu zawsze boli.

Warto też dodać, że Tur wystąpił w sobotę w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach, które w żadnym innym meczu nie zostaną już wykorzystane.

- Jubileuszowy trykot to kolejny efekt naszej pracy u podstaw. Ostatecznie postawiliśmy na czerń, nawiązując do przedwojennych strojów, oraz złoto, które podkreśla piękną rocznicę. Przód koszulki należy bezdyskusyjnie do okolicznościowego herbu i daty założenia klubu. Warto zwrócić uwagę na pattern, czyli tło. Każdy mieszkaniec naszego miasta od razu rozpozna w nim nieregularny kształt ulic Bielska. Na karku umieściliśmy dyskretną grafikę, która znajduje się również na wewnętrznych metkach. U dołu koszulki uwagę zwraca natomiast nazwa naszego miasta pisana zgodnie z przedwojenną zasadą przez łącznik - tak wyjątkowy trykot opisują osoby związane z Turem.

Tur Bielsk Podlaski - Jagiellonia Białystok 0:11 (0:5)
Bramki: Jesus Imaz 1, 27, Jose Naranjo 31, Afimico Pululu 41, Bojan Nastić 45, Damian Wojdakowski 51, 78, Wojciech Łaski 57, Vinicius 66, Alan Rybak 71, Michal Sacek 90

Tur Bielsk Podlaski (skład wyjściowy): Damian Plisiuk - Krystian Kulikowski, Paweł Łochnicki, Jacek Dzienis, Damian Onacik, Rafał Kulikowski, Anrzej Kosiński, Patryk Niemczynowicz, Mateusz Jambrzycki, Daniel Siemieniuk, Marcin Bazylewski

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Zlatan Alomerović - Taras Romanczuk, Paweł olszewski, Dusan Stojinović, Adrian Dieguez, Bojan Nastić, Tomasz Kupisz, Nene, Jose Naranjo, Afimico Pululu, Jesus Imaz

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1160 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39