Jaga pokazała swą siłę. To był pogrom

2023.03.11 18:22
W 23. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok rozbiła AZS UŚ Katowice 8:1. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Żółto-Czerwoni wciąż są w grze o play-offy.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Pod koniec lutego występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonia doznała niezwykle bolesnej porażki, gdyż na własnym terenie, w hali Mechaniaka, białostoczanie polegli z Piastem Gliwice aż 0:6. W sobotę (11.03) Żółto-Czerwoni chcieli więc zmazać plamę powstałą po ostatnim występie i sztuka ta Jagiellończykom się udała. Ekipa z północno-wschodniej Polski w 23. serii zmagań rozbiła na wyjeździe AZS UŚ Katowice 8:1.

Strzelanie w trakcie delegacyjnej potyczki już w 3. minucie rozpoczął Piotr Skiepko, po czym piłka dosyć długo nie chciała wpaść do siatki. Pod koniec pierwszej połowy białostoczanie przeprowadzili jednak szereg skutecznych ataków, w efekcie czego na przerwę drużyna ze stolicy Podlasia schodziła z przewagą aż 5 goli. Między 16. a 20. minutą na listę strzelców wpisali się Adrian Citko, Cristian Neme, Helver Tachack oraz Mateusz Lisowski.

W drugiej części spotkania Żółto-Czerwoni nie zamierzali zwalniać tempa, dlatego dystans dzielący oba zespoły jeszcze się powiększył. Z bliska celne uderzenie na bramkę oddał Denys Sandetskyi, który następnie zaliczył dublet, wykorzystując stratę gospodarzy, a w międzyczasie swoje drugie trafienie zanotował też Cristian Neme. Jagiellonia prowadziła więc w Katowicach 8:0, ale ostatecznie podlaska drużyna nie zakończyła świetnego występu z czystym kontem, ponieważ w 34. minucie honorowego gola dla AZS-u UŚ zdobył Adam Jonczyk.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Żółto-Czerwoni do miejsc numer 7 i 8 w ligowej tabeli tracą obecnie tylko 2 punkty. Dreman Opole Komprachcice oraz BSF ABJ Bochnia swoje starcia w ramach 23. kolejki rozegrają jednak dopiero w niedzielę (12.03) i poniedziałek (13.03).

15. Clearex Chorzów 20 14 51:86

AZS UŚ Katowice - Jagiellonia Białystok 1:8 (0:5)
Bramki: Adam Jonczyk 34 - Piotr Skiepko 3, Adrian Citko 16, Cristian Neme 16, 26, Helver Tachack 17, Mateusz Lisowski 20, Denys Sandetskyi 23, 32
AZS UŚ Katowice: Kozlov (Kisielov, Grzywa) - Piskorz, Vakhula, Lapa, Goly - Jonczyk, Wilk, Jastrzembski, Lemes, Widuch, Gąsior
Jagiellonia Białystok: Dobreńko (Danilewicz) - Vargas, Moreno, Lisowski, Skiepko - Citko, Sandetskyi, Makal, Gryko, Łabieniec, Kolesnykov