Jaga wciąż bez punktów

2023.10.01 08:58
Po 4 kolejkach sezonu 2023/2024 na koncie futsalowej Jagiellonii wciąż nie ma choćby punktu. W sobotę (30.09) białostocki zespół doznał następnej porażki, tym razem u siebie z Dremanem Opole Komprachcice.
Fot: Maciej Safaryn

Już przed sezonem mówiło się, że Jagiellonia po letnich ubytkach kadrowych będzie walczyć o utrzymanie i faktycznie tak się dzieje. Żółto-Czerwoni mają ogromne problemy z punktowaniem, choć w sobotę pierwsze oczko było naprawdę blisko.

Wprawdzie najpierw w hali Mechaniaka do siatki trafili goście z Opola, a konkretnie uczynił to Waldemar Sobota, czyli były zawodnik m.in. ekstraklasowego Śląska Wrocław, ale pod koniec pierwszej połowy białostoczanie dwukrotnie potrafili się odgryźć i to Jaga, po golach Grzegorza Makala i Jakuba Kozłowskiego, wygrywała 2:1. Niestety po chwili na listę strzelców wpisał się jeszcze Marek Bugański i obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 2:2.

Po zmianie stron piłka długo nie chciała wpaść do bramki i wydawało się, że w meczu padnie remis, jednak w samej końcówce zespół Dremana Opole Komprachcice potrafił wykonać jeszcze jeden zryw, dlatego spotkanie wygrali przyjezdni. W 38. minucie gola zdobył Waldemar Sobota, po czym zapędy ryzykującej już Jagiellonii ostudził Felipe Deyvisson De Freitas i starcie zakończyło się triumfem gości 4:2.

W następnej kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Widzewem. Do tej pory łodzianie zdobyli 4 punkty, co pozwala im zajmować w tabeli miejsce numer 9. Żółto-Czerwoni są na pozycji przedostatniej i mają za sobą jedynie Clearex Chorzów.

16. Clearex Chorzów 3 0 4:18

Jagiellonia Białystok - Dreman Opole Komprachcice 2:4 (2:2)
Bramki: Grzegorz Makal 16, Jakub Kozłowski 18 - Waldemar Sobota 2, 38, Marek Bugański 20, Felipe Deyvisson De Freitas 39