Jagiellończycy znów przegrali z Legią. O porażce zadecydował gol z ostatnich minut

2022.11.27 10:22
W 16. kolejce CLJ juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zagrali w delegacji z warszawską Legią. Choć to Żółto-Czerwoni zajmują w ligowej tabeli wyższe miejsce, to jednak w Urszulinie górą byli gospodarze.

Kluby z Centralnej Ligi Juniorów właśnie rozpoczęły rundę rewanżową. Prowadzona przez Marka Wasiluka Jagiellonia w 16. serii zmagań zmierzyła się na wyjeździe z Legią i po raz drugi w tym sezonie białostoczanie musieli uznać wyższość zespołu ze stolicy kraju. Na otwarcie batalii 2022/2023 Żółto-Czerwoni przegrali z Legionistami 3:4, a tym razem - już po zupełnie innym i mniej efektownym spotkaniu - juniorzy starsi Jagi polegli 0:1. Gola na wagę 3 punktów zdobył dla warszawskiej ekipy Wiktor Kamiński, który trafił do siatki Podlasian w 81. minucie rywalizacji.

Po porażce z Legią podopieczni Marka Wasiluka spadli w ligowej tabeli na miejsce numer 5. Przed zimową przerwą Żółto-Czerwoni rozegrają jeszcze jeden pojedynek. W przyszłą sobotę (3.12) białostoczanie podejmą przy ul. Elewatorskiej Pogoń Szczecin. Portowcy to w tej chwili 11. siła rozgrywek.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Piłkarskie ligi zapadły w zimowy sen, gra tylko CLJ

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Bramka: Wiktor Kamiński 81
Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Jasionek - Jaroszuk, Kobus, Kruszewski, Krasiewicz, Burkowski, Bernatowicz, Mościcki, Lipiński, Wojdakowski, Samborski