Jagiellończyk strzelił gola, a reprezentacja Polski wygrała

2023.10.04 17:27
W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy Polska U-17 pokonała Szwecję U-17 2:1. Jedną z bramek dla Biało-Czerwonych zdobył zawodnik Jagiellonii - Oskar Pietuszewski.

Dobiegł końca turniej I rundy eliminacji do młodzieżowego EURO, który rozgrywany był w Mołdawii. Prowadzona przez Rafała Lasockiego reprezentacja Polski do lat 17 wygrała wszystkie swoje mecze, dzięki czemu Biało-Czerwoni wystąpią również w kolejnej fazie kwalifikacji.

W ostatnim spotkaniu młodzi Polacy zmierzyli się ze Szwecją. Po 27 minutach rywalizacji ekipa trenowana przez Lasockiego przegrywała 0:1, bo rzut karny na gola zamienił Neo Jonsson, ale w końcówce starcia Biało-Czerwoni zdołali odwrócić wynik pojedynku i ostatecznie potyczka zakończyła się triumfem Polski 2:1. Bramkę na 1:1 w 81. minucie zdobył Jagiellończyk Oskar Pietuszewski, który przebywał na murawie przez całe spotkanie, a trafienie na wagę zwycięstwa zaliczył 5 minut później Hubert Jasiak. Warto także odnotować, że ze Szwecją od deski do deski zagrał też inny Jagiellończyk - Jakub Jaroszuk.

We wcześniejszych meczach Polacy pokonali Mołdawię (3:0) oraz Łotwę (3:0).

W II rundzie eliminacji do mistrzostw Europy wystąpią 32 zespoły, które podzielone zostaną na 8 grup. Do turnieju finałowego dostaną się zwycięzcy poszczególnych grup oraz 7 drużyn z 2. miejsc z najlepszym bilansem.